banner39

İstanbul'a 11 ilden polis takviyesi

Gezi Parkı eylemlerinin yıldönümü sebebiyle uçaklarla Sinop, Ordu, Samsun, Giresun, Çorum, Kırşehir, Nevşehir, Kastamonu, Elazığ, Bingöl, Mardin'den takviye polis getirildi

Güncel 31.05.2014, 09:35 31.05.2014, 10:15
İstanbul'a 11 ilden polis takviyesi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gezi parkı eyleminin birinci yıldönümü nedeniyle İstanbul'a bir çok ilden uçakla polis getirildi. Türk Hava Yolları'ndan kiralanan uçaklarla Sinop, Ordu, Samsun, Giresun, Çorum, Kırşehir, Nevşehir, Kastamonu, Elazığ, Bingöl, Mardin'den İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen polisler, buradan otobüslerle görevlendirildikleri yerlere hareket etti..

İstanbul Emniyeti'nde de Gezi olaylarının yıldönümü için olağanüstü hâl devam ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde yıllık izinlerin tamamı kaldırıldı. Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümü nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü, tüm polislere imza karşılığı tebliğde bulundu. Tebligatta ‘ikinci bir emre kadar senelik izinlerin’ kaldırıldığı yazılı. Emniyet, ayrıca mesai sisteminde de dünden itibaren değişikliğe gitmişti. Polisler, ikinci bir emre kadar 12 saat görev, 12 saat istirahat düzeninde çalışacak.

25 BİN POLİS GÖREV YAPACAK

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, iki gün önce Selami Altınoluk'un başkanlığında düzenlenen bir toplantıyla Gezi Parkı olaylarının yıldönümü olan 31 Mayıs 2014 günü olası eylemler için 'alınacak tedbirleri' açıklamıştı.
Taksim, Şişli ve Beşiktaş'ta yaklaşık 25 bin polis görev yapacak. Taksim Meydanı'nın bariyerlerle kapatılmayacak ancak 50 TOMA müdahale için hazır tutulacak. Polislerin bir kısmı Gezi Parkı içinde tutulacak. Bağlantı yollarına da polis konuşlandırılacak. Polis, Taksim'e çıkan güzergahlarda toplanmalara izin vermeyecek. Okmeydanı, Gazi Mahallesi, Dolapdere ve Sancaktepe'de de çevik kuvvet polisleri hazır tutulacak. Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri'nde eylem ihtimaline karşı polis bekleyecek. Metro; Osmanbey İstasyonu'na kadar çalışacak. Buna karşın kapalı yol olmayacak. Polis helikopteri havadan gözetleme yaparak toplanan grupları yer ekiplerine bildirecek. MOBESE kameralarından da alınan görüntüler ekiplere iletilecek. 

Bu arada Atatürk Havalimanı'nda görevli 200 polisin de Gezi parkı çevresinde görev yapacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?