İstanbul'a 'yağmur uyarısı' yağmurla beraber geldi!

İstanbul'da 12:00-16:00 saatleri arasında yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Geç yapılan uyarının hemen ardından gelen gökgürültülü sağanak yağış İstanbul'u esir aldı

İstanbul'a 'yağmur uyarısı' yağmurla beraber geldi!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Meteoroloji, kuzey kesimler başta olmak üzere İstanbul'da 12:00-16:00 saatleri arasında yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri beklendiğini duyurdu. Meteoroloji'den gelen bu açıklamanın hemen ardından ise yağmur geldi.

Şehrin üzerine adeta kaplayan kapkara bulutlar, batıdan doğuya bir seyir izledi. Yağış zaman zaman dolu şeklinde de yağdı.

BEŞİKTAŞ'TA KALDIRIM TAŞLARI SÖKÜLDÜ

İstanbul'da etkili olan yağmur nedeniyle Beşiktaş'ta kaldırım taşları söküldü, Ihlamurdere Caddesi'nde bazı işyerlerini su bastı. Vatandaşlar suyu tahliye etmek için itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Bazıları ise kendi imkanları ile işyerine dolan suyu tahliye etti. İtfaiye ekipleri de işyerindeki suyu motopomplarla tahliye etti.Belediye ekipleri ise su ile sökülen kaldırım taşlarını yollardan temizledi.

Foto: Zahiddalmis - twitter

Foto: TCramsesdnc - twitter

Foto: mikdatca - twitter

İstanbul'da öğle saatlerinde kuvvetli sağanak yağmur etkili oldu. Taksim'de aniden başlayan yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Islanmamak için bir çok kişi koşuştururken bazı turistler ise yağmurun keyfini çıkardı.

İstanbul'da birçok bölgede yaşanan şiddetli dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 21:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35