banner15

İstanbul'da 26 aracı kundaklayan PKK sorumlusu çıktı

Avcılar'da 11 Eylül Pazar günü 26 aracı benzin dökerek yakan kişinin PKK'nın Küçükçekmece, Başakşehir ve Avcılar sorumlusu Mazlum Arı olduğu ortaya çıktı

İstanbul'da 26 aracı kundaklayan PKK sorumlusu çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Avcılar'da 11 Eylül Pazar günü 26 aracı benzin dökerek yakan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Polis ekipleri çevrede bulunan güvenlik kameralarını inceledi. TEM ekipleri, araçları kundaklayan kişinin PKK'nın Küçükçekmece, Başakşehir ve Avcılar sorumlusu Mazlum Arı olduğunu tespit ederek yakalamak için operasyon kararı aldı. Başakşehir Güvercintepe Mahallesi'nde bulunan bir işyerine 13 Eylül Salı günü düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulandı.

MARDİN'DE TUZAKLANMIŞ BİR BOMBADA PARMAK İZİ BULUNDU

Mazlum Arı'nın yapılan detaylı incelemesinde Mardin'deki operasyonlar sırasında tuzaklanmış bir bombadan alınan parmak izleriyle örtüştüğü ortaya çıktı.

ÖRGÜTE SEMPATİ DUYANLARLA BİRLİKTE EYLEMLER YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI

İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Mazlum Arı'nın 'İbrahim' kod adı ile Küçükçekmece, Başakşehir ve Avcılar ilçelerinde PKK adına örgütsel toplantılar düzenlediği ve yönettiğini belirledi. Ekipler Arı'nın, PKK'ya sempati duyan kişilerle birlikte polis ekipleri ve kamu kurumlarına yönelik eylemler yaptığını tespit etti.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Şüpheli Mazlum Arı'nın emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 13:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35