İstanbul'da bugün bazı yollar trafiğe kapalı

Kazlıçeşme'deki Nevruz kutlaması ve Yenikapı'daki AK Parti mitingi sebebiyle bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul'da bugün bazı yollar trafiğe kapalı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da bazı yollar, miting ve nevruz kutlamaları nedeniyle trafiğe kapatılacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Kazlıçeşme Miting Alanı'nda 12.00-17.00 saatleri arasında yapılacak nevruz kutlamaları dolayısıyla kapatılacak güzergahlar şöyle:

Onuncuyıl Caddesi (Sahil Kuzey Güney Girişler ve Yedikule Topkapı arası), Zeytinburnu varyanttan Zeytinburnu’na giriş, Zeytinburnu Önleyici Hizmetler Ekipler Amirliği önünden geçen Abay Caddesi ve Zakir Başı Sokağı, Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi önü, Balıklı Rum Hastanesi önü, Anıt Mezar'dan gelip 10. Yıl Caddesi'ne girişler, Samatya Hastanesi yanından Sahil Kuzey ve Güney yola çıkışlar, Namık Kemal kavşaktan kuzey yola dönüşler, Kazlıçeşme Pazar önü (Muammer Aksoy Caddesi).

Pertevniyal Lisesi yanından akım Aksaray Millet ve Vatan caddelerine yönlendirilecek, Mudurnu varyanttan Aksaray içerisinden - İSKİ yanından gelen akım Mudurnu varyant üzerinden geri çevrilecek, Ekremkurt Bulvarı'ndan Sahil Güneye dönüşler, Zeytinburnu Belediyesi yanından Güney yola akım verilmeyecek, Kuzey Yola yönlendirilecek. Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Yenikapı - Bakırköy Taşhanlar Köprü arası Sahil Yolu Kuzey ve Güney kapatılacak.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

Kazlıçeşme'deki miting nedeniyle kapatılan yollara alternatif olarak D-100 Kuzey Güney yol, Hal Yolu Kuzey - Güney yol, Havuzlu Kavşak - Atatürk Havalimanı Caddesi - Basın Ekspresyolu, Ataköy Sahil - Adnan Kahveci Bulvarı, Ataköy Sahil Strazburg Caddesi - Ataköy Bulvarı, Bakırköy Taşhanlar Köprü - Ekrem Kurt Bulvarı - Emine Erkul Caddesi, Vatan Caddesi ve Millet Caddesi kullanılabilecek.

YENİKAPI'DAKİ AK PARTİ MİTİNGİ

AK Parti'nin Yenikapı'da pazar günü saat 15.00'te başlayacak mitingi nedeniyle trafiğe kapatılacak cadde, sokak ve noktalar da şunlar:

Demirhane Caddesi'nden gelip Zeytinburnu Kennedy Bağlantı Yolu Sahil Güney Yola katılım, Onuncuyıl Caddesi (Sahil Güney Girişler), Samatya Hastane yanından Sahil Kuzey ve Güney Yola çıkışlar, Namık Kemal Kavşak'tan Kuzey - Güney Yola dönüşler.

Pertevniyal Lisesi yanından akım, Aksaray Millet ve Vatan caddelerine yönlendirilecek, Mudurnu varyanttan Aksaray içerisinden - İSKİ yanından gelen akım Mudurnu Varyant üzerinden geri çevrilecek, Ekrem Kurt Bulvarı'ndan Sahil Güneye dönüşler, Zeytinburnu Belediye yanından Güney yola akım verilmeyecek, Kuzey Yola yönlendirilecek. Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Yenikapı - Bakırköy Taşhanlar köprü arası Sahil Yolu Kuzey ve Güney kapatılacak.

ALTERNATİF GÜZARGAHLAR

Kapatılacak güzergahlara alternatif olarak D-100 Kuzey Güney Yol, Hal Yolu Kuzey - Güney Yol, Havuzlu Kavşak - Atatürk Havalimanı Caddesi - Basın Ekspresyolu, Ataköy Sahil - Adnan Kahveci Bulvarı, Ataköy Sahil Strazburg Caddesi - Ataköy Bulvarı, Bakırköy Taşhanlar Köprü - Ekrem Kurt Bulvarı - Emine Erkul Caddesi, Vatan Caddesi, Millet Caddesi.

Öte yandan, 10.00-13.00 saatleri arasında YGS yapılacağından, katılacak öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için sınavın başlama saatinden sonra makul bir süreye kadar bu bölgelerde yollar trafiğe kapatılmayacak ve görevlilerce gerekli kolaylık sağlanacak.

YAKLAŞIK 20 BİN POLİS GÖREV YAPACAK

İstanbul genelinde Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Kazlıçeşme ve Yenikapı'da yapılacak mitingler, 34 ilçedeki toplam 775 okulda gerçekleştirilecek YGS, başta Spor Toto Süper Lig olmak üzere PTT 1. Lig ve alt liglerdeki futbol ile basketbol ve voleybol müsabakalarında alınacak trafik ve güvenlik tedbirlerinde yaklaşık 20 bin polis görev yapacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2014, 12:02
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35