banner39

banner35

İstanbul’da gece saatlerinde uğultu sesleri tedirgin etti

İstanbul’un çeşitli merkezlerinde ikamet edenler dışarıdan gelen uğultu sesiyle pencere ve balkonlara koştu. Sesin yayıldığı sırada video çekenler görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

Güncel 14.04.2020, 12:22 01.05.2020, 15:20

1998 or2'ye ait bir parça Ukrayna açıklarında Kuzey Karadeniz'e düştüğü ve uğultu sesi astoride ait şok dalgası yani deprem olmadığı meteor çarptığı iddia edildi.

İstanbul'da duyulan uğultu sesi neydi? Sabah erken saatlerde işlerine gitmek için uyananlar sosyal medyada yapılan paylaşımları gördükten sonra bu sorunun cevabını araştırmaya başladı. Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan ve İstanbul çeşitleri semtlerinde kaydedildiği anlaşılan görüntülerde dışarıdan yükselen ve anlam verilemeyen bir uğultu sesi duyuluyor.

Uçak geçiş sesi veya vapur sesini andıran gürültünün kaynağının ne olduğu ve neden duyulduğuyla ilgili ise resmi makamlarca henüz bir açıklama yapılmadı. Sesin depremden kaynaklı olduğu iddia ediliyor. Ancak ses duvarını aşan bir uçağın u sesi çıkarabileceği ve duyulan sesin de bir uçağa ait olduğu sosyal medyada sıkça konuşulan iddialar arasında yer alıyor.

Kaynak: Time Türk

Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?