İstanbul'da insan kaçakçılığı operasyonu

İstanbul'da insan kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla 13 kişi adliyeye sevk edildi

İstanbul'da insan kaçakçılığı operasyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da düzenlenen insan kaçakçılığı operasyonunda, Suriyeli, Iraklı Afgan göçmenleri yasadışı yollardan yurtdışına götürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan 13 kişi adliyeye sevk edildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube Müdürlüğünce düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 2'si yabancı uyruklu 13 şüpheli emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından Bayrampaşa Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Geniş güvenlik önlemleri altında adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar Bakırköy Adliyesi'ne götürüldü.

Emniyet yetkilileri, "Organize halde suç işlemek için örgüt kurmak, insan kaçakçılığı yapmak" iddialarıyla gözaltına alınan şüphelilerin, Suriyeli, Iraklı, Afgan mültecilerle para karşılığı anlaşarak, karayolu ile Çanakkale ve Balıkesir'e oradan da deniz yoluyla Avrupa ülkelerine götürdükleri, bu yöntemle çok sayıda göçmenin yasa dışı yollardan sınır geçmesine yardımcı olduklarını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 08:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35