banner39

İstanbul'da maç alarmı: Yollar kapalı, metro çalışmayacak

Daha önce bomba ihbarı nedeniyle ertelenen ve bugün TT Arena'da oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe maçı nedeniyle stad çevresinde bazı yollar trafiğe kapalı olacak. Stada metro seferleri de bir süre yapılmayacak.

Güncel 13.04.2016, 11:07 13.04.2016, 11:31
İstanbul'da maç alarmı: Yollar kapalı, metro çalışmayacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Spor Toto Süper Lig'de bugün Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. TT Arena'da oynanacak karşılaşma nedeniyle ulaşım ile ilgili bazı tedbirler alındı.

Buna göre, Seyrantepe-Sanayi metrosu saat 14.30 ile 21.00 arasında çalışmayacak.

Taraftar bir önceki istasyon olan Sanayi Mahallesi'nde inip İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tahsis ettiği otobüslerle Seyrantepe Metro İstasyonu'na ulaşabilecek.

Metro istasyonu ile stat arasındaki yaya geçiş tüneli ise açık olacak.

Trafiğe çıkacak İstanbullular'ı yakından ilgilendiren uygulamalar şöyle:

1-) Seyrantepe-Sanayi metrosu saat 14.30 ile 21.00 arasında çalışmayacak. Taraftarlar bir önceki istasyon olan Sanayi Mahallesi'nde inip İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tahsis ettiği otobüslerle Seyrantepe Metro İstasyonu'na ulaşabilecek. Metro istasyonu ile stat arasındaki yaya geçiş tüneli ise açık olacaktır.

2-) Stat kapısı taraftarlar için saat 16.00'da açılacak. Otopark kartı olan araçlar kontrol noktalarında kartlarını göstermek suretiyle stada giriş yapılabilecektir.

3-) Seyrantepe Metro Kavşağı-Ayazağa istikametine inen köprü giriş ve çıkışları maçın başlama saatinden 4 saat önce araç trafiğine kapatılacak.

4-) TEM kuzey yan yoldan Ankara yönüne ve bölgede bulunan kat otoparkına dönüşler de maçın başlamasından 4 saat önce araç trafiğine kapatılacak.

5-) Stada inen yan yol, maç başlamadan 2 saat öncesi ile maç bitiminden 1 saat sonrasına kadar trafiğe kapalı olacak.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

Seyrantepe Metro Kavşağı-Ayazağa istikametine inen köprü giriş ve çıkışlarını kullanacak araç sürücülerinin alternatif olarak Ayazağa Ayışığı Sokak'tan Deniz Sokak üzerinden İmam Çeşme Yolu Caddesi'ne yönelmesi, Seyrantepe'den gelerek Ayazağa istikametine gidecek sürücüler ise İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi'ni ve İmam Çeşme Yolu Caddesi'ni kullanarak Cendere Caddesi istikametine devam etmesi gerekecek.

MESAİLERE DERBİ AYARI

Maslak'taki bazı özel şirketler, derbi trafiği nedeniyle mesai saatlerinde değişikliğe gitti. Çalışanlar, yolların kapanmasından önce servislere binerek Maslak'tan ayrılacak.

banner53
Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?