banner39

İstanbul'da meydanlar tek merkezden yönetilecek

Büyükşehir Belediyesi'nce geliştirilecek "Meydan Yönetim Sistemi" sayesinde meydanlar daha etkin kullanılacak, reklam uygulamaları tek merkezden idare edilecek.

Güncel 31.07.2015, 16:20 31.07.2015, 16:47
İstanbul'da meydanlar tek merkezden yönetilecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce hazırlanan "Meydan Yönetim Sistemi" ile meydanlar daha etkin kullanılacak, reklam uygulamaları tek merkezden yönetilecek. 

Proje, Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

Kentteki meydanlarda görsel kirliliğe neden olan reklam uygulamalarına son verilmesi ve meydanların daha etkin kullanılmasının planlandığı proje, İstanbul'un 12 büyük meydanını kapsıyor.

Proje kapsamında yaya-taşıt ulaşımı, kent mobilyası, temizlik, güvenlik, bakım-onarım, aydınlatma, otopark, peyzaj, aydınlatma, tabela, büfe, yol, duraklar, trafik-yönlendirme levhaları, otopark, tuvalet, çöp kutuları, ATM kabinleri, güvenlik, yeraltı hizmetleri, servis elemanları, kaldırım gibi mevcut meydan bileşenleri analiz edilerek sorunların tespiti yapılacak.

REKLAM YÖNETİM SİSTEMİ

Proje kapsamında İstanbul'un meydanlarındaki tüm açık hava, duvar ve binalardaki uygulamalar ile elektronik reklamlar da tek merkezden yönetilecek.

"Reklam Yönetim Sistemi" isimli bir yazılımla uygulama yapılacak tüm reklam araçları ve alanlarının belirlenmesi, bu alanların dışında görüntü kirliliğine neden olacak reklam uygulamalarına son verilmesi hedefleniyor.

EMİNÖNÜ VE KADIKÖY PİLOT BÖLGE

Pilot bölge olarak Eminönü ve Kadıköy'de başlatılacak çalışma, daha sonra Üsküdar, Beşiktaş, Beyazıt, Taksim, Eminönü, Küçükayasofya, Sultanahmet, Eyüp, Esenyurt, Bağcılar ve Sultanbeyli meydanlarında uygulanacak.

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?