banner15

İstanbul'da şüpheli Fransız jandarma

İstanbul Küçükçekmece'deki bir inşaat alanında yakalanan yabancı uyruklu kişinin üzerinden Fransız jandarması kimliği çıktı. Gizemli kişi bir IŞİD üyesi için Türkiye'ye geldiğini söyledi

İstanbul'da şüpheli Fransız jandarma

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul’un Küçükçekmece İlçesi’nde ilginç bir gözaltı olayı yaşandı. Küçükçekmece Basın Ekspres Yolu üzerinde yapımı süren bir otelin inşaat alanında önceki gece güvenlik görevlileri, yabancı uyruklu bir kişiyi “hırsız” olduğu şüphesiyle yakaladı. Ardından polise haber verildi.

Habertürk gazetesinden Nihat Uludağ ve Yusuf Doğan'ın haberine göre, gözaltına alınan kişinin, 34 yaşındaki Fransız vatandaşı Julien Nicolas Domain Vieillard olduğu ortaya çıktı. İnşaat alanına fotoğraf çekmek için girdiğini söyleyen Fransız’ın, sırt çantasından bir paraşüt bezi ve Fransız jandarması olduğunu gösteren kimlik ile pasaportlar çıktı. Ancak fotoğraf makinesi bulunamadı.

Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Vieillard ifadesinde, 3 arkadaşıyla birlikte İstanbul Yabancılar Şube Müdürlüğü tarafından sınır dışı edilecek bir IŞİD militanını götürmek için Türkiye’ye geldiklerini anlattı. Vieillard sınır dışı edilirken, birlikte geldiği 3 Fransız’ın ise 28 Ekim tarihli Fransa’ya dönüş biletleri bulunduğu öğrenildi. Jandarmanın yakalandığı otel inşaatının bulunduğu nokta, güvenlik açısından önemli bir yerde. Bu alan, uçakların iniş-kalkış güzergâhında. Türkiye’nin sınır dışı ettiği kişi, gönderildiği ülkenin güvenliği tarafından karşılanıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 11:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35