banner39

İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 62'yi buldu

İstanbul'da yağmurun akşam saatlerinde yerini kara bırakması beklenirken pekçok noktada trafik yoğunluğu oluştu

Güncel 17.01.2016, 16:19 17.01.2016, 16:43
İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 62'yi buldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Akşam saatlerinden itibaren kar beklenen İstanbul'da bu pazar günü trafik yoğunluğu yaşanıyor. Yoğunluğun yüzde 62'yi bulduğu belirtiliyor.

D-100 Mecidiyeköy-Okmeydanı yönünde yoğun trafik var. D-100 Anıtmezar Topkapı yönünde de kaza nedeniyle iki şerit bir süre kapandı.

İstanbul'da yağmurun akşam saatlerinden itibaren yerini karla karışık yağmura ve ilerleyen saatlerde ise kara bırakması bekleniyor.

VALİLİKTEN UYARI

İstanbul Valiliği, şehri etkisi altına alması beklenen kar yağışı ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Karla karışık yağmur ve kar yağışının aralıklarla salı akşamına kadar yerel olarak etkili olacağı tahmin edilmektedir" denildi.

İstanbul Valiliği'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarıları hatırlatılarak, "İstanbul'da 17 Ocak Pazar günü kuvvetli sağanak yağmur şeklinde görülecek olan yağışın, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi, aralıklarla salı akşamına kadar yerel olarak etkili olacağı tahmin edilmektedir. Rüzgârın güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi ve sıcaklığın pazartesi günü hissedilir derecede azalarak 0 dereceye kadar düşmesi beklenmektedir."

"Bu nedenle vatandaşlarımızın; zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçları ile yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı kullanmaları / bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları, trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymaları, resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri seyahat, can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?