banner39

İstanbul'daki şehir ormanına isim aranıyor

Osman Genel Müdürlüğü, İstanbul'da kurulması planlanan ve dünyanın en büyük şehir parklarından biri olması beklenen şehir ormanına isim arıyor

Güncel 21.01.2015, 13:08 21.01.2015, 13:08
İstanbul'daki şehir ormanına isim aranıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından, İstanbul’da kurulması planlanan dünyanın en büyük şehir parkları arasına girmesi beklenen Elmalı Şehir Ormanı için isim arıyor. Bakanlık, internet sitesi üzerinden başlattığı kampanya ile isim önerilerini kabul etmeye başladı. Bakanlığın http://sehirormani.ormansu.gov.tr/ uzantılı internet adresinde başlatılan kampanyada isim önerisinde bulunulabilmesi için TC. Kimlik No'nun da girilmesi gerekiyor. Önerilen isimler üzerinde daha sonra hak iddia edilemiyor.

Elmalı Şehir Ormanı, 8 bin 780 dekar yüzölçümü ile New York’taki Central Park’ın 2 katından daha fazla bir büyüklüğe sahip olacak.

Dünyanın sayılı parkları arasında bulunan New York-Central Park, S. Francisco-Golden Gate Park, Viyana-Wiener Prater, Paris-Bois de Boulogne Parklarından daha büyük bir alana kurulacak Elmalı Şehir Ormanı Dünyanın en büyük şehir ormanlarından biri olacak.

Projeye göre şehir ormanına yedi kapıdan girilecek oradan da her biri çiçek isimlerinden oluşan yedi mesire alanına ulaşılacak. Parkın ortada kalan büyük alanı ise yaban hayatı için düzenleniyor.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?