banner39

İstanbul'dan Liberya'ya otobüs hibe edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çad Büyükelçisi Ahmet Kavas ve N'Djamena Valisi Dr. Havva Came ile yaptığı görüşmede gelen talep üzerine N'Djamena Belediyesine 20 adet otobüs gönderiyor

Güncel 10.07.2015, 17:37 10.07.2015, 17:37
İstanbul'dan Liberya'ya otobüs hibe edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İETT, Liberya'dan gelen talep üzerine bu ülkeye İkarus marka 20 otobüs hibe etti.

İETT'den yapılan açıklamaya göre, filosunu yenileyen kurum, çalışır durumdaki otobüslerini ihtiyaç duyulan ülkelere göndermeye devam ediyor. İETT, Bosna Hersek'e gönderdiği 30 otobüsün ardından şimdi de Liberya ve Çad'a otobüs gönderiyor.

Liberya'dan gelen otobüs ve eğitici personel talebini geri çevirmeyen İETT, Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) iş birliği protokolünü imzalayarak, 20 adet "İkarus" marka otobüsü hibe etti. Gemilere yüklenen otobüsler Liberya'ya doğru yola çıktı.

Bu ülkedeki ebola virüsü nedeniyle yaşanan sıkıntıların giderilmesine destek olmak amacıyla iki otobüs mobil hastaneye dönüştürülürken, bakım ve onarımları İETT tarafından yapılan 20 otobüsün yedek parçaları da hazır hale getirilerek yola çıkarıldı.

Öte yandan İETT, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, Çad Büyükelçisi Ahmet Kavas ve Çad N'Djamena Valisi Dr. Havva Came ile yaptığı görüşmede gelen talep üzerine 20 adet otobüsü de N'Djamene Belediyesi'ne göndermeye hazırlanıyor.

Açıklamada, "Otobüslerin eylül ayında Çad N'Djamene Belediyesi'ne gönderilmesi planlanıyor. Otobüslerin kullanımıyla ilgili eğitim almak için İstanbul'a hem Liberya'dan hem de Çad'dan 3'er kişi geldi. 2 hafta boyunca İETT tarafından eğitime tabi tutulan ekip, ülkelerindeki personele aynı eğitimi vermek üzere görevlendirildiler" ifadelerine yer verildi.

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?