banner39

İstanbul'un çocukları Filistinli Ahad ve Fevzi için el ele tutuşacak

İHH'nın, Filistin'de İsrail askerlerince tutuklanan çocuklar için yarın yürüyüş düzenleyeceği bildirildi.

Güncel 22.12.2017, 19:29 22.12.2017, 19:29
İstanbul'un çocukları Filistinli Ahad ve Fevzi için el ele tutuşacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfın'ın, Filistin'de İsrail askerlerince tutuklanan çocuklar için yarın yürüyüş düzenleyeceği bildirildi.

Vakıftan yapılan açıklamada, Filistinli çocuklar Fevzi El Cuneydi ve Ahed et-Tamimi'nin günlerdir İsrailzindanlarında olduğu vurgulanarak, "İsrailli bakan, onların hayatlarını son nefeslerine kadar hapiste geçireceklerini söyledi. Haftaya her ikisinin de askeri mahkemede duruşmaları var. Yeterince baskı yapmazsak belki de uzun süreli tutuklanacaklar. Biz yüzlerce Filistinli çocuğumuzu ve bu iki çocuğumuzu İsrail zindanlarına terk etmeyeceğiz. Ama çocuklara yapılan zulme karşı İslam dünyasının sessizliğinden endişeliyiz. Haydi bu sessizliği sessizliğimizle bozalım. O çocukların sesi olalım." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, tüm gençlik teşkilatları ile çoluk çocuk herkes Galatasaray Lisesi önünden saat 14.00'te başlayacak sessiz yürüyüşe davet edilerek, Ahed ve Fevzi'nin fotoğrafının taşınacağı tek sıra halindeki yürüyüşün, Galatasaray Lisesi-Taksim Meydanı-Osmanbey-Şişli Camisi güzergahında yapılacağı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?