İşten çıkartılan apartman görevlisi yangın vanalarını kapatıp binayı ateşe verdi

Apartman görevlisi tarafından Eskişehir'de bir sitedeki 11 katlı binada çıkarılan yangın hasara yol açtı. Görevli, işten ve evden çıkarılmasına sinirlenerek böyle bir girişimde bulunduğunu söyledi.

Güncel 07.11.2021, 17:06
İşten çıkartılan apartman görevlisi yangın vanalarını kapatıp binayı ateşe verdi

Alınan bilgiye göre, Büyükdere Mahallesi Akçaağaç Sokak'taki 4 bloktan oluşan sitede yaklaşık 200 kişinin yaşadığı 11 katlı binanın çatı katında, apartman görevlisi Yunus Emre A'nın kaldığı dairede yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Bina sakinleri, polis ekiplerince tahliye edildi.

İtfaiye ekiplerince söndürülen yangında hasar meydana geldi.

Yangına neden olduğu gerekçesiyle apartman görevlisi Yunus Emre A, Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince olay yerine yakın bölgede yakalandı.

Sitenin yöneticisi Osman Emral, gazetecilere yaptığı açıklamada, C blokun kapıcısı Yunus Emre A. ile ilgili yoğun şikayetlerin bulunduğunu ve bundan dolayı kişinin iş akdinin feshedildiğini tebliğ ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Tabii tebliğden sonra biz işimize bakmaya başladık. Yarın evi boşaltacağını söyledi. Ben dışarıdayken 'Evi yaktı' diye haber geldi. Yunus Emre A. ve ailesinin evden ayrılmasının ardından üst kattan yanık kokusu gelmeye başlamış. Kapıcının işten ayrıldığı için yaktığını düşünüyoruz. Bir çanta ile çocuklarını alıp gittiğini güvenlik görevlileri söyledi. Site görevlileri dumanı görüp haber vermişler. Hemen yukarı çıkmışlar. Kapı da kapalıymış. Ben 'Kapıyı kırın, itfaiyeye yardımcı olun.' dedim. Kapıyı kırdılar. Binada 66 daire var. En az 200 kişi olduğunu düşünüyorum."

Akrabasının evine giderken yakalanan ve Eskişehir Şehir Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli Yunus Emre A'nın ilk ifadesinde işten ve evden çıkarılmasına sinirlenerek daireyi kundakladığını itiraf ettiği öğrenildi.

İtfaiye ekiplerince yapılan incelemede yangının, çatı malzemeleri tahtalarla tutuşturularak çıkarıldığı belirlendi. Ayrıca olaydan önce sitenin otomatik yangın söndürme sistemindeki su vanalarının kapatıldığı anlaşıldı.

Odunpazarı Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan Yunus Emre A, "kasten yangın çıkarma, genel güvenliği kasten tehlikeye sokma, halk arasında endişe, korku ve panik yaratma" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Şüpheli, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?