İşyeri ve okul servisleri kaldırılıyor

Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı paket kapsamında enerji verimliliği kapsamında işyerleri, üniversite ve okullarda semt servisi uygulaması kaldırılacak

İşyeri ve okul servisleri kaldırılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün açıkladığı ekonomi paketinde yer alan "Enerji Verimliliğinin Geliştirilmesi Programında" önemli adımlara yer verildi. Önümüzdeki günlerde paket kapsamında işyerleri, üniversite ve okullarda semt servisi uygulaması kaldırılacak. Servis kullanıcılarına ücretsiz veya indirimli kartlar verilecek.

Davutoğlu, 25 alanda geniş kapsamlı dönüşüm öngören programın ilk 9 maddesini paylaştı. Bu maddelerden "Enerji Verimliliğinin Geliştirilmesi Programı" kapsamında milyonları ilgilendiren adımlar atılıyor.

Servislerle ilgili uygulama şu şekilde:

Öncelikle mevcut raylı sistem hatları üzerindeki işyerleri, üniversite ve okullarda semt servisi uygulaması kaldırılarak, yolcuların yüksek kapasiteli toplu taşıma sistemlerine yönlendirilmesine yönelik tedbirler alınacaktır. Servis aracı kullanıcılarına toplu taşıma bileti ve/veya kartlarının ücretsiz veya indirimli verilmesi uygulamaları getirilecek.

OTOPARK-TOPLU TAŞIMA ENTEGRASYONU

Büyükşehirlerde kent merkezine araç girişini ücretlendiren pilot AUS uygulamaları başlatılacaktır. Raylı sistem istasyon projelerinin tasarımında otoparklar zorunlu hale getirilecek ve otopark ücreti ile ulaşım ücreti ilişkilendirilerek otopark-toplu taşıma sistem entegrasyonu sağlanacak. Toplu taşıma sistemlerinin kent çeperindeki durak ve istasyonlarında Park Et-Devam Et uygulamaları yaygınlaştırılacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 09:03
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
MURAT
MURAT - 6 yıl Önce

Asgari ücretle çalışanlar birde iş yerlerine gitmek için para ödeyecek.Al sana tasarruf, hiç adam çalışmasın sekiz yüz küsür maaş alıyor 12 saat köle gibi çalıştırılıyor,iş kazası geçirdiğinde yüzüne bakılmıyor nasıl olsa boşta gezen çok deniliyor,Anayasada bile olan istirahat hakkı es geçiliyor, Alın size adalet.Şimdi birde ulaşım ücreti ödesin nasıl olsa sesi çıkmaz

banner39