banner15

İtfaiye araçları çatışma bölgesinde mahsur kaldı

Nusaybin'de yangına müdahaleye giderken çatışma bölgesinden geçen itfaiye araçlarına ateş açıldı, iki araç çatışma bölgesinde mahsur kaldı

İtfaiye araçları çatışma bölgesinde mahsur kaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde uygulanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte başlayan operasyonlar sürerken, dün öğlen saatlerinde bir evde çıkan yangına müdahale etmek isteyen itfaiye ekibine PKK'lılarca ateş açıldı. Bir itfaiye eri yaralanırken, 2 itfaiye aracı çatışma bölgesinde mahsur kaldı.

14 Mart tarihinde uygulanan ve başlanan operasyonlar devam ederken, Yenişehir Mahallesi Çağ Çağ Caddesi üzerinde bulunan bir evde çıkan yangını söndürmek için gelen itfaiye ekiplerine otomatik silahlarla ateş açıldı. Saldırıda yaralanan iftaiye eri Hacı Yıldız, Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından yaralı Yıldız, Mardin Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Öte yandan silahlı saldırı sonucu mahsur kalan itfaiye erleri, destek olan çağrılan başka bir itfaiye arazözüyle bölgeden çıkmayı başarırken, 2 arazöz çatışma bölgesinde kaldı. Dünden beri devam eden operasyonlar nedeniyle 2 arazözün hala bölgeden çıkarılamadığı öğrenildi.

Bu arada destek ve arkadaşlarını kurtarmaya giden diğer bir itfaiye arazözüne de açılan ateş sonucu kurşun isabet ettiği görüldü. İtfaiye aracının ön camına isabet eden merminin içeride bulunan kimseye isabet etmediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 17:59
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48