banner15

İTÜ'de ceza saldırıya uğrayan öğrencilere verildi

İTÜ'de 28 Şubat etkinliği düzenlediği için marjinal grupların saldırısına uğrayan öğrencilere ceza verilmesi şaşkınlıkla karşılandı

İTÜ'de ceza saldırıya uğrayan öğrencilere verildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)’nde “28 Şubat’tan Bugüne Türkiye’de Değişim Süreci ve Üniversiteler” programı sonrası programı düzenleyen öğrencilere yönelik saldırı ile ilgili soruşturma tamamlandı. Etkinliği düzenleyen öğrencilerin okuldan uzaklaştırma cezası alması şaşkınlığa neden oldu.

29 Şubat’ta üniversitede düzenlenen “28 Şubat’tan Bugüne Türkiye’de Değişim Süreci ve Üniversiteler” programını engellemeye çalışan marjinal bir grup, yemekhanede etkinlikle ilgili bildirileri toplamaya çalışmış, masasındaki bildirileri vermek istemeyen bir kız öğrenciye saldırmıştı.

Etkinliği düzenleyen öğrencilerin araya girmesi üzerine polis olaya müdahale etmiş ve yedi kişi gözaltına alınmıştı.

Okul idaresinin açtığı soruşturma neticesinde etkinliği düzenleyen öğrencilerden iki kişi okuldan uzaklaştırma, bir kişi ise kınama cezası aldı. Uzaklaştırma cezası alan öğrenciler, izin alınarak düzenlenen kulüp faaliyetlerinde okul idaresinin güvenliği dahi sağlayamazken saldırıya uğrayan öğrencilere ceza verilmesinin haksızlık olduğunu belirtti.

Bu arada okul idaresi de itirazlar üzerine itirazların değerlendirildiğini, cezaların iptal edileceğini ifade etti ancak bu konuda henüz bir adım atılmadı. Öğrenciler sürecin takipçisi olacaklarını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 14:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35