banner39

banner35

İyilik bulaşıcıdır..Mersin'de 4 çocuğun buldukları parayı camiye bırakması takdir topladı

Mersin'in Anamur ilçesinde, 4 çocuk sokakta buldukları 100 lirayı bir camiye bıraktı. Olay, camide görevli Metin Yıldırım'ın parayı fark ettikten sonra güvenlik kamerasını izlemesiyle ortaya çıktı.

Güncel 13.09.2019, 15:16 13.09.2019, 15:21

Mersin'in Anamur İlçesi'ndeki Yeşilyurt Camii'nde geçici olarak görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Metin Yıldırım, akşam namazı için camiye geldiğinde yerde 100 lira olduğunu fark etti.

Paranın sahibini bulma umuduyla güvenlik kameralarını inceleyen Yıldırım, 4 çocuğun top oynarken buldukları parayı camiye bıraktıklarını gördü.

Yıldırım, davranışın kendisini duygulandırdığını ifade ederek, "Çocuklar caminin önünde top oynarken bulmuşlar parayı. Kimse olmayınca da kapıdan camimize bırakmışlar. Olayın görüntülerini sosyal medya hesabımda paylaştım. İnsanlar davranışı çok beğendi, ben de çok duygulandım." dedi.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde çocuklardan birinin, parayı camiye bırakırken halıya basmamamak için emeklediğini vurgulayan Yıldırım, çocukları ve ailelerini tebrik ettiğini söyledi.

Yıldırım, aynı zamanda çocuklarla bir araya gelmek istediğini de sözlerine ekledi. 

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?