İyilik için emek veren güzel insanlar

Eskişehir'de, depremzede berber 38 yaşındaki Ömer Faruk Akceylan, Marmara Depremi'nin 18'inci yılında kimsesiz çocukları ücretsiz tıraş etti.

İyilik için emek veren güzel insanlar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sırasında Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde oturan, evi ve berber dükkanı yıkılınca Eskişehir'e gelen Ömer Faruk Akceylan, burada açtıkları berber dükkanına '17 Ağustos' adını verdi. İstiklal Mahallesi'ndeki berber dükkanının önüne '17 Ağustos 1999 depremini unutturmayacağız' yazısını da asan Ömer Faruk Akceylan, 17 Ağustos tarihlerinde geleneksel hale getirdiği ücretsiz tıraş uygulamasını bu yıl da sürdürdü.

Depremzede berberden bedava tıraş İHH İnsani Yardım Vakfı Eskişehir Temsilciliği işbirliğiyle geçen yıl 17 Ağustos'ta kimsesiz çocukların ücretsiz tıraşlarını yaptıklarını belirten Ömer Faruk Akceylan, bu yıl da yine kimsesiz çocukları tıraş ettiklerini söyledi.

Akceylan şöyle konuştu: 18 yıldır yaptığımız ücretsiz tıraşların amacı 17 Ağustos depremini unutturmamak. Geçen yıl ve bu yıl yetim çocukları ücretsiz tıraş ediyoruz. Yetim çocuklardan vakit kaldığı takdirde gelen diğer müşterilerimizi de ücretsiz tıraş edeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 15:57
banner53
YORUM EKLE

banner39