banner15

İzmir merkezli 'Paralel' operasyonunda 7 tutuklama

İzmir merkezli 7 ilde PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 13 zanlıdan, 7'si tutuklandı, 6'sı serbest bırakıldı.

İzmir merkezli 'Paralel' operasyonunda 7 tutuklama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir merkezli 7 ilde "Paralel Devlet Yapılanması (PDY)" soruşturması kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 13 zanlıdan, aralarında eski Polis Bakım ve Yardım Sandığı Başkan Vekili emekli emniyet müdürü Oğuz Karakuş'un da bulunduğu 7'si tutuklandı, 6'sı serbest bırakıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında gözaltına alınan zanlılar, "FETÖ/PDY üyesi ve yöneticisi olmak, örgütsel faaliyet yürütmek, terör örgütünün liderini övmek ve propagandasını yapmak, 17-25 Aralık darbe girişimini desteklemek, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya yönelik faaliyet yürütmek, delilleri karartmak, usulsüzlük yapmak" gibi suçlamalarla adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan 13 zanlıdan Karakuş ile G.E, F.Ş, H.A, T.G, M.A.B. ve İ.Z. tutuklandı.

Eski İzmir İl Dernekler Müdürü Bülent Korkmaz ile 5 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2016, 12:08
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48