İzmir polisine nöbet yasakları yolda

İzmir Emniyetinde yeni alınan karar gereği iki saatlik nöbet sırasında polisler, üzerlerinde telefon bulundurmayacak, internete girmeyecek, gazete okumayacak

İzmir polisine nöbet yasakları yolda

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, son günlerde artan terör olayları ve kurumun imajı açısından önemli bir karara imza attı.

Tüm birimlere gönderilen emirle, bundan böyle, iki saatlik nöbet sırasında polisler, üzerlerinde telefon bulundurmayacak, internete girmeyecek, gazete okumayacak.

Nöbet tutulan kurumun ve diğer personelin güvenliği için böyle bir karar aldığını söyleyen Celal Uzunkaya, "Kimisi internete giriyor, kimisi eşiyle, arkadaşıyla, sevgilisiyle konuşuyor. Bu olmayacak. Acil durumlar haricinde cep telefonu polislerden alınacak" dedi.

İzmir’de de gelen istihbaratlar doğrultusunda ve özellikle yaklaşan nevruz öncesinde sık sık polisler, gerek yazılı olarak gerekse telsiz anonslarıyla, uyarıldı.

Bu süreçte kentin Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, hem yaşanabilecek olası terör olayları ve hem de kurumun imajı açısından önemli bir karara imza attı.

Uzunkaya’nın emrindeki tüm birimlere gönderdiği yazılı emre göre, özellikle nöbet noktaları için bir dizi sıkı tedbir alındı. Buna göre, polisler hava şartlarına göre iki saati bulan nöbetleri sırasında kesinlikle cep telefonlarını yanlarında bulundurmayacak.

Karakoldaki bir arkadaşına ya da danışmaya teslim edecek. Ancak önemli ve acil bir durum karşısında, telefonla konuşabilecek. Cep yasağının yanı sıra, yine nöbet yerlerinde ve kulübelerinde dikkat dağıtan internet kullanımını sağlayan bilgisayar, gazete bulundurulmayacak. Polis sadece, korumakla yükümlü olduğu kurumun güvenliğine dikkat kesilecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2016, 09:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35