banner15

İzmir'de adliyede bomba paniği

İzmir'de adliyede çöp kovasına bırakılan erkek montu bommba paniği oluşmasına sebep oldu

İzmir'de adliyede bomba paniği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir Bayraklı Adliye Sarayı C giriş kapısı karşısında bulunan çöp kovasına bırakılan erkek montu bomba paniği oluşturdu. Bomba imha ekipleri, fünyeyle kontrollü patlatma yaptı.

Adliye Karakol Amirilği'nde görevli bir kadın polis, çöp kovası içerisine ters olarak konmuş bir erkek montu görünce durumu amirlerine bildirdi. O sırada adliyede Paris bombalama olaylarıyla bağlantılı üç IŞİD üyesinin ifadesini almaya gelen Fransız ve Belçikalı hakim ve savcıların bulunması alarm seviyesi arttırıldı.

Örgütün bu nedenle eylem yapabileceği olasılığına karşı burada bulunanlar bölgeden uzaklaştırıldı, güvenlik şeridi çekildi. Ekipler, ayrıca adliyeye bu kapıdan giriş ve çıkışları kapattı. Karakol görevlileri bir yandan da güvenlik kameralarından montu bırakan kişiyi tespit etmeye çalıştı.

Kısa sürede gelen bomba imha ekibi, ön incelemeden sonra kontrollü patlatma yapılacağını duyurdu. Özel kıyafetleri giyen bomba uzmanı, fünye ile kontrollü patlatma yaptı. Patlatılan çöp kovasında inceleme yapılan montta herhangi şüpheli bir şey bulunmadı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 13:32
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48