banner15

İzmir'de saldırı hazırlığındaki bombacılar yakalandı

İzmir'de silahlı ve bombalı saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen MLKP üyesi 2 kadın yakalandı.

İzmir'de saldırı hazırlığındaki bombacılar yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yapılan operasyonda, kente eylem yapmaya geldiği saptanan MLKP üyesi Seda B. adlı kadın terörist yakalandı. Suriye'de bomba eğitimi aldığı belirtilen terörist ve yanındaki bir kadın otobüsten indikleri sırada polis tarafından gözaltına alındı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, MKLP'nin silahlı kanadı FESK üyesi bir kadının silahlı ve bombalı saldırı amacıyla İzmir'e geldiğini tespit etmeleri üzerine çalışma başlattı.

Ekiplerin çalışması sonrası MLKP üyesi Seda B. ile kentte irtibat sağladığı N.M, İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alındı.

Seda B'nin PKK/PYD'nin Suriye'nin kuzeyindeki kampında bombalı ve silahlı saldırı için eğitim aldığı, kısa süre önce Türkiye'ye giriş yaptığı, N.M ile eylem için İzmir'de keşifte bulunduğu tespit edildi.

Ayrıca Seda B'nin, İzmir'de daha önce Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) adına çeşitli eylemlere katıldığı, Gezi Parkı odaklı eylemlerde ise halkı isyana çağırdığı, kamu mallarına zarar vererek güvenlik güçlerine taşlı sopalı saldırıda bulunduğu gerekçesiyle hakkında açılan davada bir süre tutuklu yargılandığı, 2014'te yurt dışına kaçtığı, hakkında yakalama kararı bulunduğu belirlendi.

Seda B. ile N.M işlemleri için Terörle Mücadele Şubesine götürüldü.

.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 15:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48