banner39

Jandarma'dan Peygamberimize hakaret

Mersin'de Jandarma İl Komutanlığı Olay yeri inceleme ekiplerinin eğitilmiş köpeklerine 'Ahmed' ve 'Muhammed' isimlerini verdiği iddia ediliyor

Güncel 03.04.2012, 09:45 03.04.2012, 12:48
Jandarma'dan Peygamberimize hakaret

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mersin Mut Belediyesi'nin düzenlediği Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın da katıldığı temel atma ve açılış töreninde skandal bir olay yaşandı.  Açılış programında, Jandarma İl Komutanlığı Olay Yeri İnceleme ekiplerinin eğittikleri köpeklere Ahmet ve Muhammed isimlerini verdikleri ortaya çıktı. Belediyenin düzenlediği açılışa katılan ve bu olaya şahit olan tiyatrocu Ahmet Fadıl Güç, duruma tepki gösterdi.

Milli Gazete'den Mustafa Kılıç'ın haberine göre tiyatrocu Ahmet Fadıl Güç, olaya bizzat şahit olduğunu belirterek şunları söylüyor:

"Köpeklerin ismini Ahmet ve Muhammed olduğuna şahit olduğumda adeta bir şok yaşadım. Bu büyük bir ahlaksızlıktır. 30 Mart 2012 tarihinden Mut Belediyesinin temel atma ve açılış programı organizasyonunda ben de yer alıyordum. Organizasyona Ekonomi Bakanımız Zafer Çağlayan da katılacağı için Jandarma İl Komutanlığı Olay Yeri İnceleme Tim'i iki köpekle gelip alanda bomba araması yaptı. Ben de o sırada organizasyon çalışmama devam ediyordum. Birden iki öğrencim yanıma geldi ve bana Jandarma köpeklerine Peygamber Efendimiz (sav)'in isimlerini koyduklarını söylediler. Ben de çok şaşırdım.

Öğrencilerim yanımdan ayrıldıktan bir süre sonra Jandarma Tim'i köpekleriyle beraber yanıma doğru geldiler. Bende ellerimi cebime sokmuş bekliyordum. Köpekler hırlamaya başlayınca asker bana elinizi cebinizden çıkartın! köpekler huysuzlaşıyor, dedi. Ben de çıkardım. Jandarma yanımdan uzaklaşırken köpeğine "Muhammed, hadi oğlum gel" deyince kafamdan kaynar sular döküldü sanki. Resmen şoka girdim. Yüce Dinimizin Peygamberi ve Allah'ın Resulünün ismini köpeklere vermişler. Bu büyük ahlaksızlıktır."

banner53
Yorumlar (1)
fatih tamer 9 yıl önce
http://www.haberler.com/mersin-valiligi-dedektor-kopeklerin-ismi-hakaret-3505258-haberi/
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü