banner15

Jetler doğalgaz istasyonunu hedef almış

Darbecilerin kullandığı jetlerin bombaladığı noktalar arasında Başkentgaz'ın doğalgaz istasyonun da bulunduğu ortaya çıktı

Jetler doğalgaz istasyonunu hedef almış

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

15 Temmuz akşamı gerçekleştirilen darbe girişiminde F-16'lardan bir bombanın da Yenimahalle Hipodrom Caddesi üzerindeki Başkentgaz istasyonuna atıldığı ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü binasının yakınlarında bulunan istasyona atılan bomba, doğalgaz istasyonu içerisindeki boruların sadece 2 metre uzağına düştü. Bombanın düştüğü yerde 5 metre çapında, 3 metre derinliğinde çukur oluştu.

İstasyon yakınında bulunan Bektaşlar Turizm'e ait otoparktaki 38 araçtan bazıları kullanılamaz hale gelirken, bazılarında ise hasar oluştu.

Bombanın atıldığı ana ait görüntüler, güvenlik kameralarına yansıdı.

"HEDEF DOĞALGAZ DAĞITIM ALANIYDI"

Minibüs ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Kurtuluş Kara, 15 Temmuz saat 22.00'de bulundukları noktadan çıkartılan servis araçları ve halk otobüsleriyle Atatürk Havalimanı, Cumhurbaşkanı Sarayı ve Genelkurmay Başkanlığına vatandaşları taşımaya başladıklarını belirtti.

"Bombalama otobüslerin sevkiyatı sırasında yapılmış olsa facia yaşanırdı." diyen Kara, bombanın 01.10 civarında atıldığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 08:55
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48