banner39

'JÖH' ile 'PÖH'lerden PKK'lılara ağır darbe

Tunceli'de, son dönemde ihbar ya da istihbarat beklemeden zorlu koşullara rağmen araziye çıkarak didik didik PKK'lı arayan güvenlik güçleri, kentte bu yıl 2'si örgütün sözde üst düzey sorumlusu olmak üzere 45 PKK'lıyı etkisiz hale getirdi

Güncel 19.10.2016, 15:04 19.10.2016, 15:19
'JÖH' ile 'PÖH'lerden PKK'lılara ağır darbe

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, ülke genelinde barış ve huzur ortamını bozmayı hedefleyen, sivil ya da çocukları bile hedef almaktan çekinmeyerek genç, yaşlı, çocuk ayırımı yapmadan saldırılarında sivil vatandaşları da hedef alan, hatta savaşta bile ateş açılmayan sağlık kuruluşları ile ambulanslara saldıran PKK'lılara karşı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Türk Polis Teşkilatı'nın Tunceli'deki operasyonları devam ediyor.

Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) timleri başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışında PKK mensuplarına yönelik amansız takibini sürdüren güvenlik güçleri, PKK'nın zaman zaman eylemler yaptığı ve kış üstlenmesi yapmaya çalıştığı Tunceli'de de gece, gündüz, şehir merkezi ya da kırsal ayrımı yapmaksızın militanların peşini bırakmıyor.

Ülkenin birçok noktasında olduğu gibi Tunceli'de de özellikle son dönemde istihbarat ya da ihbar beklemeden arazi arama tarama faaliyetlerine yoğunluk veren güvenlik güçleri, zorlu hava ve arazi koşullarına rağmen araziye çıkarak didik didik terörist arıyor.

"ULAŞILAMAZ" DENİLEN SIĞINAK VE DEPOLAR ELE GEÇİRİLDİ

Arama tarama faaliyetlerinde örgüt mensupları ya da yandaşlarınca "ulaşılamaz", "tespit edilemez" denilen sığınak, depo ve terör örgütü mevzisini bulup imha eden güvenlik güçleri, PKK'lılara ağır kayıplar verdirdi.

Kentte bu yıl gerek hava operasyonları gerekse Mehmetçik ile polisin karadan yaptığı operasyonlar ve sıcak takip sonucu 45 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Bu PKK'lılardan birinin örgütün sözde kadın sorumlularından "Roza Afrin" kod adlı Fidan Bilal, birinin de örgütün "Tunceli Mazgirt ilçe gücü sorumlusu" ve İçişleri Bakanlığının "arananlar listesi"nde yer alan "Merdan" kod adlı Ercan Ateş olduğu belirlendi.

3 TON PATLAYICI İMHA EDİLDİ

Operasyonlarda, bu yıl, il genelinde, PKK'ya ait yaklaşık 100 sığınak, depo ve mevzi ile 3 tondan fazla el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonlarda, PKK üyelerince tedavi amaçlı kullanılan bir sığınakta ise 1 seyyar diş ünitesi ve röntgen cihazı ve çok sayıda çeşitli diş tedavi malzemesi ile 1 jeneratörün bulunması dikkati çekti.

HAVA DESTEKLİ OPERASYONLAR PKK'LILARIN KABUSU OLDU

Tunceli'de, 24 saat aralıksız gözetleme ve keşif yapılabilmesi için görevlendirilen 2 adet İHA'nın tespit ettiği koordinatların anında değerlendirmesi sonucu gerek savaş uçakları gerekse helikopterler ile belirlenen hedefleri ateş altına alan güvenlik güçlerinin karadan da top atışları ve sıcak takibi ile sürdürdüğü bu hava destekli operasyonları adeta PKK mensuplarının korkulu rüyası oldu.

Kentte, bu yıl Nazımiye ve Ovacık ilçesinde düzenlenen 4 hava destekli operasyonda Nazımiye ilçesinde 9, Ovacık ilçesinde ise 5 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

1 KİLOMETRE UZAKTAKİ 2 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Ovacık ilçesine sızmaya çalışan bir grup PKK'lı bölgede devriye görevi yapan PÖH timinin bulunduğu zırhlı araçtaki polis memuru tarafından termal kamera ile fark edildi. Ardından zırhlı araçtan atış yapan polis memuru, yaklaşık bir kilometre uzaktaki 2 PKK'lı etkisiz hale getirdi. Gerçekleştirilen arama taramalarda ise örgüt mensuplarına ait 4 roket atar, 4 el bombası ve 2 kalaşnikof marka uzun namlulu silah elde edildi.

Kentte, Kutuderesi Vadisi başta olmak üzere kent genelinde PKK'lılara yönelik operasyonlar aralıksız sürdürülüyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?