Kadıköy Anadolu Lisesinde rezil karşılama.. Simitler taş gibi atıldı

Kadıköy Anadolu Lisesi'ne ilk kez giriş yapan yeni öğrencilere atılan onlarca simit, sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden oldu.

Kadıköy Anadolu Lisesi'ndeki ilk günleri için büyük bir heyecanla okula giden öğrenciler, beklemedikleri bir skandalla karşılaştı.

Kadıköy Anadolu Lisesi'ne ilk kez giriş yapan yeni öğrenciler, nimete saygısızlıkla karşılandı. Yere atılan onlarca simit, sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden oldu.

Nimet diye yerde bulsak öpüp kenara koyduğumuz simitler parça parça atılıyor. Öğretmenler ve okul idaresinin de bu durumu normal karşılayıp alkışlaması dikkatlerden kaçmadı.

Atılan simitlerin bayat olduğu ve tören sonrası toplanıp hayvanlara verildiği açıklaması, nimetin yerlere ve insanlara taş gibi fırlatılması abesle iştigal hareketi hoş görmek ya da espri ile hafiflestirmek mümkün değil.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 09:08
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarık altan
Tarık altan - 1 yıl Önce

Buna dur diyecek bir dirayetli öğretmen müdür yokmu yazıklar olsun ahlaksız, terbiyesiz karaktersiz pislikler

Sihmehmet Özdemir
Sihmehmet Özdemir - 1 yıl Önce

Çok saçma böyle bir şey olamaz

Yvz
Yvz - 1 yıl Önce

Bu kadıköydeki zihniyetin yansımasıdır.Aileler çocuklarına bişe öğretmemişki okulda öğrenebilsinler.İhiyaç fazlası ekmek alıp çöpe dolduran kafa bunlar.

HASAN TURHANLI
HASAN TURHANLI - 1 yıl Önce

YENİ GELENLERE SİMİT ATMAK AHMAKÇA BİR GELENEK TAMAM AMA... Bu eskiden şöyleydik şimdi böyleyiz diye açıklanacak bir durum değil. Çünkü orada 1955'den beri aynı gelenek sürüyormuş :) Yani eskiden de Kadıköy Anadolu Lisesinde simit atılıyormuş. Yeni neslin ürettiği bir gelenek değil. Peki neden simit atılıyor? Çünkü deniz yakınındaki bu okulun sembolü martı imiş ve eski martılar yeni gelen martılara simit atarak destek mesajı veriyormuş. Saçma evet saçma ama bu saçmalık yıllaaarrr boyu süren bir şey. Bu geleneği de herkes biliyormuş, yani pekala geçen yıl da 5 yıl önce de 20 yıl önce de haber yapılabilirmiş ama yapılmamış. . Peki neden yıllar yıllar boyu bu hiç haber olmadı da bu gece birden bire patladı ve yüzlerce siteye girdi? Çünkü epeydir Kadıköy Anadolu Lisesi, Galatasaray Lisesi gibi ekollere adeta savaş açılmış gibi. Mezunlar Derneklerinin çok etkin olduğu bu okullarda kafanıza göre bir müdür atadığınızda bu gelenekten gelen örgütlü güce toslayıp geri adım atabiliyorsunuz.Bir kaç gündür GS lisesine Fenerbahçe üyesinin atanmasına tepki veriliyordu örneğin. Kısaca evet saçma ve nimete saygısız bir gelenek doğrudur. Ama yıllarca görmezden gelip şimdi bu gece ayyuka çıkarılması da başka bir art niyettir.

Erkan
Erkan - 1 yıl Önce

Allah kuru simite muhtaç etmesin onları

Emmi
Emmi - 1 yıl Önce

bilen konuşsun hasan turhan güzel açıklamışta mantıklıda amaaa bu olsa olsa yahudi ermeni geleneğidir çünki onların nimete saygısı yoktur kadıköyde de onlardan çok yaşayanlar vardı ustam ermeniydi ve oğlu orada okumuştu 50 sene evvelden bahsediyorum

banner39