banner39

Kadıköy'de olaylı gösteri

Soma faciası bahanesiyle toplanan grup mağazalara ve araçlara zarar verince polis müdahale etti, 22 kişi gözaltına alındı

Güncel 16.05.2014, 08:27 16.05.2014, 08:27
Kadıköy'de olaylı gösteri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Soma'daki maden faciasını Kadıköy'de protesto etmek için toplanan fakat mağazaların camını kıran ve zabaıta aracına zarar veren gruba polis müdahale etti. Polisin gaz bombasına göstericiler taş, şişe ve havai fişek atarak karşılık verdi.

Soma'daki maden faciasını protesto etmek isteyen yüzleri maskeli bir grup, saat 20.00 sıralarında Kadıköy Bahariye Caddesi'nde toplandı. Eyleme izin vermeyen polis ekipleri, göstericileri dağıtmak için biber gazı kullandı. Atılan gazdan çevredeki vatandaşlar da etkilendi. Ara sokaklara kaçan göstericiler ise polise taş, şişe ve havai fişek atarak karşılık verdi. Cadde üzerine barikat kuran eylemciler ateş de yaktı. Göstericilerden bazıları bir mağazanın camını kırıp, vitrindeki giysileri yola saçtı. Eylemciler yoldan geçmekte olan bir zabıta aracını da devirip camlarını kırdı.

Olaylar sırasında çok sayıda iş yerinde maddi hasar oluştu. Gece saatlerine kadar devam eden müdahale sonrasında, 22 eylemci gözaltına alındı.

banner53
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?