Kadın vekil komisyona pantolonla katıldı

CHP'li Melda Onur, TBMM'de komisyoın toplantısına pantolonla katılarak bir ilki gerçekleştirdi

Kadın vekil komisyona pantolonla katıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu çalışmalarına pantolonla katıldı.

Milletvekilleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının 2014 yılı bütçeleri üzerinde söz aldı.

CHP İzmir milletvekili Musa Çam, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun, "medeniyet projesi" denilen 3. köprü ve 3. havaalanı çalışmaları için 3 milyona yakın ağaç kesildiğini açıkladığını belirterek, "Bu, bir bakan için gurur duyulacak durum olmasa gerek" yorumunu yaptı.

Orman Mühendisleri Odası'nın idari ve mali denetimlerinin Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na devrini de eleştiren Çam, "Bu kadar çevre ve orman katliamından sonra Orman Bakanlığı da yıkılsın yerine AVM yapılsın, adı da Veysel Eroğlu olsun" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, HES raporları ile birilerine çıkar sağlandığını iddia etti. Aslanoğlu, "Ankara'da lisans lobisi var ve bakanlığınız bunu kıramadı maalesef. Şirketlere devir yetkisi vermeyeceksiniz. Lisans satıyorlar, lisans satıp para kazanıyorlar. Şirketi devrediyor, aradan parayı alıp götürüyor" iddiasında bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, komisyon toplantısına ceketle katıldı, ancak bir süre sonra gömlek-pantolonla çalışmaları takip etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 16:47
banner53
YORUM EKLE

banner39