banner15

Kahraman: Milleti birbirine düşüremeyecekler

Kahraman, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin, "Hepimizi derin acılara gark eden bu saldırı, devletimizi bütün kurumlarıyla teröre karşı daha müteyakkız ve kararlı hale getirecektir." değerlendirmesinde bulundu

Kahraman: Milleti birbirine düşüremeyecekler

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İstanbul'daki terör saldırısıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, yıllardır Türkiye'yi kana bulayan, insanlara derin acılar yaşatan bölücü ve hain teröristlerin, dün gece de İstanbul'da kanlı bir saldırı gerçekleştirdiklerini belirtti. 

"İzledikleri bir spor müsabakasında, coşku ve sevinçlerini paylaşan masum insanlarımıza ve güvenlik kuvvetlerimize yönelik vahşi saldırıda 38 evladımızı şehit etmişler, 155 insanımızı da yaralamışlardır. Hunhar saldırı millet olarak hepimizi derinden üzmüştür." ifadesini kullanan Kahraman, bir insanlık suçu olan terörün dini, ırkı ve mensubiyetinin olmadığına işaret etti.

Adı PKK, PYD, DEAŞ, FETÖ ve benzeri ne olursa olsun, terör örgütlerinin hepsinin lanetlenmesi gerektiğini vurgulayan Kahraman, şöyle devam etti:

"Türk milleti metanetli millettir. Onlarca yıldır yapılan bu tür saldırılarla Türkiye Cumhuriyeti'ne bölücü isteklerini kabul ettireceklerini zannedenler gaflet ve dalalet içindedirler. Tarihte, terörle emeline ulaşan hiçbir örgüt görülmemiştir. Bundan sonra da görülmeyecektir. Hepimizi derin acılara gark eden bu saldırı, devletimizi bütün kurumlarıyla teröre karşı daha müteyakkız ve kararlı hale getirecektir. Bu noktada, vatandaşlarımızın birlik ve dayanışma içinde olmaları son derece önemlidir. Kimse, aziz milletimizi kışkırtarak birbirine düşüremeyecektir."

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 13:16
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48