banner39

'KalkışMA' dünya kütüphanelerinde

Daha önce Harvard Üniversitesi kütüphanesine kabul edilen kitap, şimdi de Princeton ve New York üniversiteleri kütüphanelerinin yayın listelerine alındı

Güncel 26.07.2017, 14:43 26.07.2017, 14:43
'KalkışMA' dünya kütüphanelerinde

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye Haber Kameramanları Derneğince hazırlanarak yayımlanan "KalkışMA" kitabının, Harvard Üniversitesinden sonra Princeton ve New York üniversiteleri kütüphanelerinin de yayın listelerine alındığı belirtildi.

Dernekten yapılan yazılı açıklama, "KalkışMA" isimli kitabın otoriteler tarafından kabul gören dünya kütüphanelerinin listesine girmeye devam ettiği bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel, amaçlarının dünyanın en prestijli üniversitelerine kitabı göndererek, dünya kamuoyuna Türk milletinin 15 Temmuz gecesinde demokrasiye nasıl sahip çıktığını anlatmak olduğunu ifade etti.

Polatel, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Ankara, İstanbul, Diyarbakır ve Marmaris'te görev alan 110 kameraman ve muhabirin yaşadıklarını kaleme aldıkları kitabın üniversite öğrencileri ile araştırmacılar için önemli bir kaynak eser olduğunu vurguladı.

Polatel, üniversitelerin kendilerine İSİS Yayıncılık üzerinden ulaştıklarını belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

"Bu kitaba verdikleri değer de bizim çok büyük bir eser ortaya çıkardığımızı gösteriyor. Ayrıca dünyanın darbe gecesi yaşanılanları biz habercilerden öğrenmeleri de çok gurur verici bir gelişme. Biz ülkemizdeki üniversitelerin de talepte bulunmaları halinde üniversitelerimizin kütüphanelerine kitap temininde yardımcı olmak istiyoruz."

Bu arada kitabın Amerikan Kongre Kütüphanesi ile Ohio Üniversitesi ve Bodleian Üniversitesi kütüphanelerine de gönderildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?