banner39

Kamu-Sen: Başörtüsü tamamen serbest olmalı

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk, ''Başörtüsünün bütün kamusal alanda serbest bırakılmasını istiyoruz. Bu zulüm ortadan kaldırılmalıdır. Bunun için anayasa değişikliğine ihtiyaç yok'' dedi

Güncel 30.03.2013, 23:24 30.03.2013, 23:30
Kamu-Sen: Başörtüsü tamamen serbest olmalı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, başörtüsünün kamusal alanda serbest bırakılmasını istediklerini belirterek, ''Bu zulüm ortadan kaldırılmalıdır. Bunun için anayasa değişikliğine ihtiyaç yok'' dedi.

Konya'da bir düğün salonunda düzenlenen Kamu-Sen İl İstişare Toplantısı'nda konuşan Koncuk, kamusal alanda serbest kıyafet uygulamasını desteklediklerini söyledi.

Başörtüsü yasağının kaldırılması için sendika olarak zaman zaman eylem yaptıklarını ifade eden Koncuk, şunları kaydetti:

''Başörtüsünün bütün kamusal alanda serbest bırakılmasını istiyoruz. Bu zulüm ortadan kaldırılmalıdır. Bunun için anayasa değişikliğine ihtiyaç yok. Çalışma hayatında, kadınlarımızın önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır. Biz serbest kıyafet uygulamasını da savunuyoruz. Belirli ahlaki sınırlar içerisinde kalacak şekilde serbest kıyafeti de kamusal alanda görmek istiyoruz.''

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?