banner39

Kamuya bin 950 engelli, bin 670 şehit yakını memur

Kamu kurumlarına 210'u kura, bin 740'ı da EKPSS sonucuyla toplam bin 950 engellinin ataması yapıldı, bin 670 şehit yakını, gazi ve gazi yakını da kamuda istihdam edildi.

Güncel 16.12.2015, 14:57 16.12.2015, 17:36
Kamuya bin 950 engelli, bin 670 şehit yakını memur

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kamu kurumlarına 210'u kura, bin 740'ı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonucuyla toplam bin 950 engelli atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bakanlığın Reşat Moralı Salonu'nda düzenlenen "Engelli Ataması Programı"nda, Türkiye'nin büyük bir mücadelenin içinde olduğunu, ülke ve milletin demokratik tercihini etkisizleştirmek, bundan aldığı gücü ortadan kaldırmak isteyenlerin çabalarının net şekilde görüldüğünü söyledi.

ENGELLİ MEMUR SAYISI 42 BİN 656 OLDU

Engelli istihdamına yönelik atılan adımların Türkiye'nin kalkınmışlık endeksinin de göstergesi olduğuna işaret eden Soylu, engellilere yönelik yapılanların bir iyilik ya da yardım olmadığını, toplumsal sorumluluğun gereği olarak ortada durduğunu dile getirdi.

Soylu, 2002'ye kadar 5 bin 777 olan engelli memur sayısının, bugün atanacaklarla 42 bin 656'ya yükseleceğini, bunun yüzde 737'lik artışa karşılık geldiğini bildirdi.

Bunu yeterli görmediklerini, engelli istihdamını artırmak için çalışmaları sürdüreceklerini anlatan Soylu, sadece bu yıl 6 binin üzerinde engellinin kamuda istihdam edildiğine dikkati çekti.

Konuşmaların ardından, 210'u kura, bin 740'ı ise EKPSS sonucuyla bin 950 engelli, kamu kurumlarına yerleştirildi.

Atama sonuçları www.osym.gov.tr den öğrenilebilecek.

BİN 670 ŞEHİT YAKINI VE GAZİ ATAMASI YAPILDI

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı kura töreniyle bin 670 şehit yakını, gazi ve gazi yakını kamuda istihdam edildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca bir otelde şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarının istihdamına ilişkin kura töreni gerçekleştirildi.

Törenin açılışında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, programdan önce Diyarbakır'da şehit edilen polis memuru Ahmet Kabukçu'nun cenaze törenine katıldıklarını belirterek, törende bir kez daha milletin vakur haline ve ayakta dururken gösterdiği güce şahit olduklarını anlattı.

Soylu, sabah düzenlenen programla bin 950 engelli vatandaşın kamuda istihdamının sağladığını da anımsatarak, engellilerin istihdamının AK Parti hükümetlerinin ortaya koyduğu politikaların en önemli tezahürlerinden biri olduğuna dikkati çekti.

Programa katılan engelli vatandaşların mutluluğunun gözlerinden okunduğunu ifade eden Soylu, "Uygulanan politikalar sayesinde devletimizin kendilerini kucaklamasından dolayı bu vatandaşlarımızın şükran ve minneti var. Burada da bin 670 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile elim kazalarda kaybettiklerimizin yakınlarıyla birlikte yeni bir başlangıcın içerindeyiz" dedi.

Sonuçlar, Devlet Personel Başkanlığının internet sitesinden saat 17.30'da öğrenilebilecek.

banner53
Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?