banner39

Kandil-İmralı trafiği hızlandı

İdris Baluken, Pervin Buldan, Sırrı Süreyya Önder, Hatip Dicle, Ceylan Bağrıyanık’tan oluşan heyet İmralı’ya hareket etti. İdris Baluken ve Ceylan Bağrıyanık dün Kandil'e giderek PKK ile görüşmüştü.

Güncel 14.03.2015, 11:49 14.03.2015, 17:45
Kandil-İmralı trafiği hızlandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çözüm Süreci kapsamında iki gün önce Meclis'te Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile bir araya gelen HDP heyeti, dün Kandil'e gitti, bugün ise İmralı adasına hareket etti.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ile HDP'li Ceylan Bağrıyanık dün Kandil'e giderek PKK ile görüştüler.

Heyetin dönüşünün ardından, Sırrı Süreyya Önder, Pervin Buldan, Hatip Dicle, İdris Baluken ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan yeni heyet bugün İmralı'ya hareket etti.

İZLEME KURULU TARTIŞMALARI

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder’in iki gün önce yaptıkları görüşmede İzleme Kurulu'nun konuşulduğu belirtilmişti.

Görüşmeden sonra İzleme Kurulu ile ilgili çelişkili bilgiler basında yer alınca HDP’den bir açıklama gelmişti. Açıklamada “Heyetimizin dün hükümet temsilcileriyle yaptığı görüşmede, basında iddia edildiği gibi isimler gündeme gelmemiştir” denildi.

Açıklamada şunlar ifade edildi: Grup Başkanvekilimiz Sayın Pervin Buldan ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Sırrı Süreyya Önder’den oluşan Heyetimiz çözüm sürecine yönelik yürütülen temaslar kapsamında dün akşam Başbakan Yardımcısı Sayın Yalçın Akdoğan ile TBMM’de bir görüşme gerçekleştirmiştir.

Heyetimiz görüşmede, İzleme Heyeti’nin bir an önce oluşturulması gerektiği görüşünü ve önerisini hükümet tarafına iletmiştir. Ancak görüşmede, basında iddia edildiği gibi isimler gündeme gelmemiştir.”

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?