banner15

Kandil'de PKK'nın yönetici kadrosuna ağır darbe

Zergele’de toplantı yapan 19 üst düzey PKK’lı yöneticinin toplandıkları ve toplantının 40’ıncı dakikasında havadan vurulması sonucu aralarında KCK eşbaşkanı Besi Hozat’ın da olduğu 7 üst düzey bölücü örgüt yöneticisi yaralandı.

Kandil'de PKK'nın yönetici kadrosuna ağır darbe

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ( TSK), terör örgütü PKK’nın ana karargâhı konumundaki Kandil’e yönelik hava operasyonları son 72 saatte hız kazandı.

KAÇIŞ YOLLARI 24 SAAT İZLENİYOR

TSK’nın kontrol altında tuttuğu bölgelerden, terör örgütünün Gocan bölgesindeki mevzilerine topçu atışları yapıldı. Önceki gece ise son 1 aydan bu yana en büyük hava operasyonunun Kandil’in Zergele ve Gocan bölgelerine gerçekleştirildiği ifade edildi. Özellikle operasyon alanlarından kaçan PKK’lıların bu bölgelerde yoğunlaştığı ve bölgenin 24 saat izlendiği belirtildi.

TOPLANTININ 40'INCI DAKİKASINDA VURULDULAR

Bölgeden alınan bilgilere göre, son operasyonda teknik sistem ve yerel istihbarat ağı sayesinde PKK’nın 19 üst düzey yöneticisinin Kandil’in Zergele bölgesinde toplanacakları 7 saat önceden öğrenilmişti. Örgüt yöneticilerinin örgütün bazı birimlerini Kandil’in batısındaki Serteki Bamo Dağı’na taşınmasına ilişkin süreci görüşmek üzere toplandıkları ve toplantının 40’ıncı dakikasında bombalandığı öğrenildi. 

7 SÖZDE ÜST DÜZEY PKK'LI YÖNETİCİ YARALI 

Yerel kaynaklar, aralarında KCK eşbaşkanı Besi Hozat’ın da olduğu 7 üst düzey bölücü örgüt yöneticisinin yaralandığını bildirdi. Bazı isimlerdense haber alınamadığı dile getirildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 10:14
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48