Karadeniz sahil yolu yeniden kapandı

Ünye'deki Tabakhane Deresi'nde taşkın riski görülmesi üzere Karadeniz sahil yolu trafiğe kapatıldı.

Karadeniz sahil yolu yeniden kapandı

Ordu'nun Ünye ilçesindeki Tabakhane deresinde taşma meydana gelince Tabakhane köprüsü yıkılma riskine karşı kapatıldı. Belediye ekipleri, derenin taşma ihtimali dolayısıyla vatandaşları can ve mal güvenlikleri için bölgeyi terk etmeleri yönünde anonslarla uyarıyor. Öte yandan Karadeniz sahil yolu da çift taraflı olarak trafiğe kapatıldı.

Ordu'nun Ünye ilçe merkezindeki Tabakhane Deresi'nin debisi yağış dolayısıyla yükseldi.  Sağanağın devam ettiği ilçedeki Tabakhane Deresi'nin debisi, yaklaşık bir saat önce yükselmeye başladı.

Ordu'nun Ünye, Fatsa, Çaybaşı ilçelerinde şiddetli yağış nedeniyle bir köprü çöktü, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Yağış nedeniyle mahsur kalan 715 işçi tahliye edildi.
  
Ekipler, derenin üzerinde bulunan köprüleri araç ve yaya trafiğine kapattı.

Metrekareye 108 kilo yağmurun düşmesi sonucu sel felaketi yaşayan Ordu'da Cevizdere Köprüsü'nün sel sularına kapılıp yıkıldığı görüntüler saniye saniye böyle kaydedildi.

Belediye ekipleri, derenin taşma ihtimali dolayısıyla vatandaşları can ve mal güvenlikleri için bölgeyi terk etmeleri yönünde anonslarla uyarıyor.

Derenin etrafında bulunan ev ve iş yerlerinin zemin katlarının da boşaltılması isteniyor.

Selin köprülerin altına taşıdığı molozların temizlenmesi amacıyla iş makineleri yardımıyla çalışma yapılıyor.

YORUM EKLE

banner33

banner37