banner39

Karamollaoğlu: Madımak da bizim acımız, Başbağlar da

Karamollaoğlu, partisinin 6. Olağan Kongresi'nde, "Şunu herkes bilsin ki Madımak da bizim acımızdır, Başbağlar da bizim acımızdır, Roboski de bizim acımızdır." dedi

Güncel 30.10.2016, 14:39 30.10.2016, 14:39
Karamollaoğlu: Madımak da bizim acımız, Başbağlar da

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkan adayı Temel Karamollaoğlu, geçmişte kendisiyle ilgili birtakım yanlış tariflerin yapıldığını belirterek, "Şunu herkes bilsin ki Madımak da bizim acımızdır, Başbağlar da bizim acımızdır, Roboski de bizim acımızdır. Biz evlatlarını kaybeden bütün kardeşlerimizin acısını paylaşırız." dedi.

Saadet Partisi'nin Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen 6. Olağan Kongresi'nde ilk olarak partinin mevcut Genel Başkanı Mustafa Kamalak salondakilere hitap etti.

Dünya kritik bir dönemde geçerken Türkiye'nin de sıkıntılı günler yaşadığını ifade eden Kamalak, sorunların çözümünün Milli Görüş'te olduğunu söyledi.

Kamalak, politikalarının bazı kesimleri tarafından sürekli eleştirildiğini savunarak, bunlar arasında sadece hukuk ve adalet sistemi üzerinden yapılan eleştirileri kabul edebileceklerine değindi.

Son beş yılda "Saddamcı", "Esadcı", "Kaddafici" olarak nitelendirildiklerini belirten Kamalak, tüm bunlara rağmen "yetimin hakkına el uzatmadıklarını" ifade etti.

Konuşmasının ardından Genel Başkan Adayı Karamollaoğlu ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Kamalak'a hat sanatıyla yazılmış tablo armağan etti.

Hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından konuşan Temel Karamollaoğlu, 20 yıldır tanıştığı Mustafa Kamalak'a partiye yaptığı tüm hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Basının kongreye yeteri kadar ilgi göstermediğini belirten Karamollaoğlu, bunu arkasında, sıkıntısına çare arayan insanlara Saadet Partisi'nin saklanmak istenmesinin geldiğini savundu.

"Merhum Necmettin Erbakan'ın yaktığı meşalenin aydınlığında yürümeye devam ettiklerini" dile getiren Karamollaoğlu, sadece 12 Eylül ve 28 Şubat değil siyasi mücadeleleri boyunca çeşitli zorluklar yaşadıklarını ama tüm sorunların üstesinden başarıyla gelebildiklerini bildirdi.

Karamollaoğlu, AB'nin "başka dinlerin hayat bakışı üzerine kurulmuş bir yapı olduğunu" öne sürerek, çözümün İslam Birliği'nde olduğu görüşüne yer verdi.

Geçmişte kendisiyle ilgili bazı yanlış tariflerin yapıldığını belirten Karamollaoğlu, "Şunu herkes bilsin ki Madımak da bizim acımızdır, Başbağlar da bizim acımızdır, Roboski de bizim acımızdır. Biz evlatlarını kaybeden bütün kardeşlerimizin acısını paylaşırız." dedi.

Konuşmaların ardından tüzük tadilatının yapıldığı kongrede, seçimlere geçildi.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?