banner15

Karayılan sessizliğini tehditlerle bozdu

Karayılan, Başbakan'ın artan terör olaylarına gösterdiği sert tepkiye yeni tehditlerle cevap verdi: ""Öcalan'dan da üç haftadır haber alamadık. Eğer önderliğimize herhangi bir şey olursa o zaman Türkiye'de bir tek lider bile kalmaz

Karayılan sessizliğini tehditlerle bozdu

Haftasonu 'yakalandı' haberleri Ortadoğu'yu karıştıran Murat Karayılan, PKK'nı yayın organları aracılığıyla yakalanmadığını duyurdu. Karayılan, Başbakan'ın artan terör olaylarına gösterdiği sert tepkiye de yeni tehditlerle cevap verdi: ""Öcalan'dan da üç haftadır haber alamadık. Eğer önderliğimize herhangi bir şey olursa o zaman Türkiye'de bir tek lider bile kalmaz"

Fırat Haber Ajansı, KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan'ın 15 Ağustos Atılımı'nın 27. Yıldönümü'nde yaptığını öne sürdüğü açıklamaya yer verdi:

"ÖCALAN'IN BARIŞ ÇABALARINA OLUMLU CEVAP VERİLMEDİ"

Öcalan'ın 10 Mayıs 2011 tarihinde devlete ve KCK'ya üç protokol sunduğunu söyleyen Karayılan. 'KCK ve devlet bu protokolü kabul ediyor mu, etmiyor mu; bana cevap vermelidirler. Eğer her iki tarafın da görüşleri olumlu olursa o zaman ben bu sorunu kısa bir sürede çözerim' dedi. Biz bunun üzerine yönetim olarak toplantı yaptık, Önderliğimizin hazırladığı bu protokolleri kabul ettik. Ama devlet buna cevap vermedi. Heyet makul gördü ama 'üzerinde tartışmamız, Başbakana sunmamız gerekiyor ki devlet bir karar versin' dedi. Üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen cevapsız bıraktılar. Olumlu cevap verme yerine barışçıl çabaları boşa çıkarmaya çalıştılar. Bu şekilde inkar ve imha siyaseti farklı biçim, yöntem ve üsluplarla yeniden devreye girdi." Dedi.

"BEN DE DİĞER ARKADAŞLAR DA ÖLDÜRÜLEBİLİR"

Kendisinin ve diğer terörist arkadaşlarının bu mücadelenin neferleri olduğunu söyleyen Karayılan, 'Arkadaşlarımız, halkımız bu tür şahadetlere hazır olmalıdırlar. Çünkü biz bu hareketin fedaileriyiz, devrimciyiz ve bir mücadele yürütüyoruz. Bu durumda şehit düşme ihtimali de vardır.' dedi.

Karayılan Başbakan'ın "artık iyi niyet göstermeyeceğiz" sözlerine işaret ederek, bir savaş kararının alındığına vurgu yaptı:

"Erdoğan da tüm bu olaylarla birlikte 'biz artık iyi niyet göstermeyeceğiz' dedi. Zaten daha önce de bir iyi niyet sergilemediği aşikardır... Afrika'da hiçbir hakkı bulunmayan ve köle statüsünde sayılan zencilere bile daha fazla değer veriliyordu. Ama şimdi Kürtlerin durumu köle statüsündeki zencilerden ne farkı var?"

"EĞER BU HAFTA DA GÖRÜŞME OLMAZSA FARKLI ELE ALACAĞIZ"

Karayılan, yaklaşık üç haftadır çeşitli nedenlerle avukatları İmralı adasına gidemeyen Öcalan konusunda da 'Eğer bu hafta görüşme olmazsa biz bu durumu daha farklı ele almak durumunda kalacağız.' dedi.

Görüşmelerin kısıtlanmasını bir savaş ilanı gibi ele almak durumunda olduklarını söyleyen Karayılan . akan kanın bitmesinden yana olan aydınları da görece çağırarak 'barıştan yana olan herkes devreye girmelidirler. Çünkü durum artık çok ciddi bir aşamaya gelmiş bulunuyor' dedi.

Karayılan, Erdoğan'ın teröre yönelik sert sözlerine karşılık olarak İçişleri Bakanlığından, Genelkurmay Başkanlığına kadar yeni bir dizayna gidildiğini ve bunun da bir savaş hazırlığı olduğunu belirtti.

Güçlerinin henüz 25'ini bile harekete geçirmediklerini, savaş güçlerinin önünü açarlarsa Türkiye'nin alt-üst olacağını söyleyen Karayılan, bazı uyarılarda bulunarak, şunları dile getirdi:

"Erdoğan 'Ramazan ayının hatırı için şuanda bir şey yapmıyoruz, Ramazan ayından sonra göreceklerdir. Sadece PKK değil, PKK ile arasına mesafe koymayanlar da ağır bedeller ödeyeceklerdir' diyor. Bu çok ciddi bir tehdittir. Tansu Çiller de '93 yılında 'PKK'ya yardım edenlerin listesi cebimdedir' dedi ve ardından birçok Kürt işverenleri tek tek faili meçhul bir şekilde öldürüldüler.

"RESMİ SAVAŞ TALİMATI VERİRSEK TÜRKİYE ALT-ÜST OLUR"

Başbakan bilmeli ki biz daha gücümüzün yüzde beşini bile harekete geçirmemişiz. Biz şimdi kontrollü bir biçimde sadece savunma savaşı veriyoruz. Eğer biz savaş gücümüzün önünü açar, resmi savaş karar ve talimatını verirsek, Türkiye'yi alt-üst ederler.

Kaynak: Milliyet

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 08:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alperen
Alperen - 8 yıl Önce

Rabbim Kahar Sıfatıyla Helak etsin o mağralarınızda sizi inşallahh.....

serhat
serhat - 8 yıl Önce

keşke avo gücün bir gösterdeee nolurr bakki sonra bi tane pkk lı kalıyormu türki yede topragın üzerinde aahh bi iç savaş çıksada sizi dünyadan silsekk ahhhh nerde o günlerr puşttttt biz ermeniyi sildik rusu sildik pkk mışşşş it it he sen şükretki bu devlet hala seni koruyorrrrrrrrr saklandıgın magarada seni itlere yem yapardıkkkk bu devlet arada olmasa bozkurt lar ölmezzzzzzzzz

banner39

banner36

banner37

banner35