banner39

Karayılan'dan yeni tehdit

Karayılan, belediyelerde düzenleme yapılıp kayyum atanması halinde atanacak kişileri hedef alacaklarını söyledi

Güncel 23.06.2016, 15:54 23.06.2016, 15:54
Karayılan'dan yeni tehdit

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

PKK Yürütme Komitesi üyesi Murat Karayılan, belediyelerle ilgili kanunda yapılması planlanan düzenlemelere tepki göstererek DBP’li belediyelerde kayyum olarak gelecek kişileri hedef lacaklarını söyledi.

PKK’ya yakınlığı ile bilinen ANF’de Karayılan’la yapılan bir röportaj yayınlandı. Karayılan röportajında DBP ve HDP'li belediye başkanlarının görevden alınması ihtimali ile ilgili konuştu.

Karayılan, Doğu ve Güneydoğu'da belediyelere kayyum atanmasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Eğer onlar belediyelere el koyarsa, yerine kimi belediye başkanı yaparsa, onu hedefleriz. Bunu açıkça söylüyorum. Yani onlar artık savaşı genişletmek istiyorlar ve bunu bize dayatıyorlar. Tabii ki biz de gereken cevabı veririz." dedi.

Röportajdan ilgili bölüm şöyle:

“Şimdi, PÖH ve JÖH şehirlerdeki savaşlarda yetersiz olunca, Daiş, El Nusra ve Ehrar El Şam’ın şehir savaşlarında yetkin olduğunu düşünmüş olacaklar ki, onları Cizre’ye getirme kararı aldılar. 300 savaşçıyı Cizre’ye getirdiler ve savaştırdılar. Nusaybin’de ve Sur’da da savaştırdılar. Bunları iyi biliyoruz. Ama bunları gizlediler. Örneğin bu insanların yüzleri kapalı ama telsizlerde Türkçe ya da Kürtçe değil Arapça muhabere yapıyorlardı.

Erdoğan, yeni dönemin Saddam’ıdır. Her yerde Kürtlere karşıdır. Rojava’da da, Güney’de de, Doğu’da da, Kuzey’de de. Bunun için kimse doğru yoldan şaşmamalıdır. Özellikle de AKP içinde yer alanlar. Onları da uyarmak istiyorum. Bundan sonra AKP’nin içinde yer almak, Kürdistan üzerindeki katliam ve soykırıma katılmaktır. Kendine ‘Kürdüm’ diyen herkesin AKP’den çıkması gerekmektedir. Kimse AKP’de kalmamalı. Kürdistan’da AKP’de kalmak suçtur. Çünkü AKP bu şehirleri yıktı, köyleri yıktı; Kürdistan’da katliam yürüttü. Her gün her gün halkımıza savaş ilan ediyor. ‘Bu topraklardanım’ diyen hiç kimse, ister Kürt olsun, ister Arap olsun, isterse de farklı bir kültürden olsun, AKP’de kalmamalıdır.

Şimdi AKP savaşı genişletiyor; var olan köprülerin hepsini uçuruyor. Eğer onlar belediyelere el koyarsa, yerine kimi belediye başkanı yaparsa, onu hedefleriz. Bunu açıkça söylüyorum. Yani onlar artık savaşı genişletmek istiyorlar ve bunu bize dayatıyorlar. Tabii ki biz de gereken cevabı veririz. Kürt halkının mevzilerini koruyabiliriz.”

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?