banner39

Kars'taki 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması uzatıldı

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kars'ın Kağızman ilçesindeki bazı alanlardaki "özel güvenlik bölgesi" uygulaması 15 gün daha uzatıldığı bildirildi

Güncel 10.01.2017, 12:50 10.01.2017, 12:50
Kars'taki 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması uzatıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kars'ın Kağızman ilçesinde bazı alanlardaki "özel güvenlik bölgesi" uygulaması 15 gün daha uzatıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kağızman ilçesinde terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar nedeniyle halkın can ve mal güvenliğinin korunması için yaklaşık 6 aydır özel güvenlik alanı ilan edilen bölgelerde uygulamanın uzatıldığı bildirildi.

Açıklamada, koordinatları kamuoyu ile paylaşılan yerlerdeki "özel güvenlik bölgesi" uygulamasının 23 Ocak'a kadar geçerli olacağı belirtildi.

BÖLGEDE 20 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİ

Türkiye'de PKK üyelerinin yoğunlaştığı 12 önemli ve kritik noktadan biri olan Kars'ın Kağızman ilçesindeki Çemçe-Madur bölgesinde, 2016 yılının son 6 ayında hava ve karadan gerçekleştirilen operasyonlarda PKK'nın sözde Çemçe sorumlusu Hakkı Serhat'ın da aralarında bulunduğu 20 PKK üyesi öldürülmüş, 5 PKK mensubu da sağ olarak yakalanmıştı.

Bölgede çok sayıda mühimmat, el yapımı patlayıcı, yaşam malzemesi ele geçirilerek, kış hazırlığı yapan PKK'ya ağır darbe vurulmuştu.

Kağızman ilçesinden söz konusu alanlarda kar yağışı ve soğuk havaya rağmen PKK'ya yönelik operasyonların devam ettiği öğrenildi.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?