banner15

Kayalıklara gizlenen el yapımı patlayıcı imha edildi

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinin Turnadüzü Tepe mevkiinde arama tarama yapan askerler, buldukları PKK'lılar tarafından 155 mm'lik top mühimmatı içine konularak hazırlanmış patlayıcıyı imha etti.

Kayalıklara gizlenen el yapımı patlayıcı imha edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Çemişgezek İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından dün karayolunda yapılan mayın ve el yapımı patlayıcı arama tarama faaliyeti sırasında Turnadüzü tepe mevkiinde kayalar içine gizlenmiş bir el yapımı patlayıcı bulundu. 1 adet 155 mm'lik top mühimmatı içine patlayıcı doldurularak 100 metrelik kablo bağlantılı pil bloğu ile ayrı olarak hazırlanan patlayıcının imha edildiğinin belirtildiği Valilik açıklamasında şöyle denildi:

"Çemişgezek İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından 19 Ağustos 2016 günü gerçekleştirilen Mayın/EYP arama tarama faaliyeti esnasında Turnadüzü Tepe güneyinde kayalar içerisine gizlenmiş 1 adet 155 mm'lik top mühimmatı içerisine patlayıcı doldurularak 100 metre kablo ile bağlantılı pil bloğu ayrı olarak hazırlanmış Mayın/EYP tespit edilmiştir. Patlayıcı maddenin gizlendiği kayalık içerisinde 1 adet tabanca ve buna ait şarjör ve mermiler ele geçirilmiştir. Olay yerinde gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra patlayıcı olay yerinde imha edilmiştir. Olayla ilgili adli tahkikata başlanmıştır. Güvenlik güçlerimiz, halkımızın da desteği ile ilimizin huzur ve güveninin tesisi için çalışmalarına aralıksız devam etmektedir." 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2016, 17:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35