banner15

'Kayıp cenaze'de skandal üstüne skandal

Hakkari'de hayatını kaybeden askerlerden biri olan Erhan Ar'in naşı hala bulunamadı, çelişkili haberler en fazla ailesini üzdü

'Kayıp cenaze'de skandal üstüne skandal

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

PKK'nın geçtiğimiz Çarşamba günü Çukurca karayolunda askeri konvoya düzenlediği saldırıda hayatını kaybettiği söylenen Uzman Çavuş Erhan Ar'ın cenazesine ilişkin gelişmeler adeta bir skandala dönüştü.

Türkiye, dün Radikal gazetesinin "şehidimizin cesedi Zap suyunda bulundu" haberiyle umutlandı. Gazete cesedin Zap suyunda bulunduğunu duyurdu. Radikal gazetesinin haberi ise Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafında sabah saatlerinde yalanladı.

Akşam saatlerinde ise İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, şehit Ar'ın cesedinin değil, ona ait ceset parçalarının bulunduğunu ve bu parçaların da Adli Tıp Kurumu'na gönderildiğini açıkladı. Bakan Şahin'in Adli Tıp Kurumu'nun raporunu beklemeden yaptığı bu açıklama şehit ailesini sevindirdi.

BİR KEZ DAHA ATEŞ DÜŞTÜ

Ancak Bakan Şahin, ceset parçaları bulundu açıklamasından birkaç saat sonra Adli Tıp Kurumu'nun "ceset Ar'a ait değil" açıklamasını duyurmak zorunda kaldı ve adeta kendini tekzip etti.

UZMAN ÇAVUŞ'UN AKIBETİ SIR DOLU

Hakkari Çukurca'daki hain terör saldırısının Genelkurmay Başkanlığı ve hükümetin çelişkili şehit sayısı açıklamalarıyla skandala dönüştü. Uzman Çavuş Erhan Ar'ın kayıp cenazesinin yanlışlıkla defnedildiği mi yoksa PKK tarafından mı kaçırıldığı ise halen cevapsız.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Hakkari'de her türlü arama teknikleri kullanılarak bir cenazenin belli bölümlerine ulaşıldığını belirterek, ''Akşam üzeri gelen Adli Tıp sonuçlarına, raporlarına göre, o cesede ait bölümler, cesedi henüz bulunamamış olan Erhan Ar kardeşimize ait olmadığı sonucuna ulaşılmıştır'' dedi.

KENDİ KENDİNİ TEKZİP ETTİ

Bakan Şahin, Fatsa Kültür Merkezi'ndan ayrılışı sırasında basın mensuplarının ''Yozgatlı şehit Uzman Çavuş Erhan Ar'ın cesedinin bulunup bulunmadığına'' yönelik sorularını cevaplandırdı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2011, 11:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35