banner39

Kaymakam Safitürk'ü şehit eden PKK'lı köstebek çıktı

PKK'nın Derik ilçesinde kaymakamlığa düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan Kaymakam Safitürk'ü şehit eden bombanın, ilk bulgulara göre kaymakamlıkta çalışanlardan birinin kardeşi tarafından bırakıldığı iddia edildi

Güncel 12.11.2016, 10:26 12.11.2016, 10:51
Kaymakam Safitürk'ü şehit eden PKK'lı köstebek çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

PKK’nın Mardin’in Derik ilçesinde kaymakamlığa düzenlediği bombalı saldırıda ağır yaralanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk kaldırıldığı hastanede şehit oldu. El yapımı plastik patlayıcı ile düzenlenen saldırıda, bombanın Safitürk’ün ilçe dışında olduğu 3 gün içinde kaymakamlık makamının yanındaki odaya yerleştirildiği tespit edildi.

Karar’ın edindiği bilgilere göre, olay yeri tutanağındaki tespitlerde, bombanın kaymakamın makam odasının yanındaki odaya bırakıldığı odanında patlama sırasında boş olduğuna dikkat çekildi. Patlamayla ilgili de kaymakamlıkta görevli memurlar ve patlamanın olduğu gün kaymakamlığa gelenlerin de olduğu 25 kişi gözaltına alındı. İlk bulgulara göre bombanın kaymakamlıkta çalışanlardan birinin yakını tarafından bırakıldığı iddia edildi.

Şüpheliler arasında Safitürk’ün en yakınındaki çalışanlardan biri de var. Bu kişinin iki kardeşinin de PKK’ya katıldığı birinin de dağda öldürüldüğü kaydedildi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?