banner39

KCK bayrak provokasyonunu kınadı

KCK, bir açıklama yayınlayarak bayrak provokasyonu ile ilgilerinin olmadığını, olayı kınadıklarını açıkladı

Güncel 11.06.2014, 14:38 11.06.2014, 15:27
KCK bayrak provokasyonunu kınadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

KCK Yürütme Konseyi, bayrak provokasyonu ile hiçbir ilgilerinin olmadığını” belirterek Türkiye halkını bu tür provokasyonlara karşı duyarlı olmaya çağırdı.

Fırat haber Ajansı’nda yer alan KCK açıklamasında KCK, “Biz Hareket olarak Türkiye halklarının ve tüm halkların etnik ve dinsel tüm değerlerine saygılı olacağız. Hiçbir ulusun, etnik ve dinsel topluluğun değerlerine saygısızlık yapılmasına ve saldırılmasına müsaade etmeyeceğiz” denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Kürt Özgürlük Hareketi'nin bu bayrak provokasyonuyla hiçbir alakası yoktur. Bu provokasyon ya Kürtlerin özgürlük ve demokrasi mücadelesini bastırmak isteyen güçler tarafından yaptırılmıştır ya da bir çocuğun bilinçsizce böyle bir provokasyona alet olma durumu vardır. Her iki durumda da bu provokasyonu şiddetle kınıyoruz.

Hareketimizin Türk bayrağına karşı böyle bir yaklaşımı yoktur. Türkiye toplumunda şovenizmin yükselmesine hizmet eden bu tür provokasyonlara hep karşı olduk, karşı olmaya da devam edeceğiz. Bu tür bayrak indirmeleri geçmişte de derin güçlerin mücadelemize karşı saldırı kampanyası yürütmek için yaptırdığı provokasyonlar olarak değerlendirdik."

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?