banner15

Kenan Sofuoğlu'nun ayağı kırıldı

Sofuoğlu, Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2 ABD Grand Prix'sinde, Indianapolis Pisti'ndeki sezonun 12. ayak koşusunun ilk gün sıralama turlarında kaza geçirdi.

Kenan Sofuoğlu'nun ayağı kırıldı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

ABD'de düzenlenen Moto2 Grand Prix'sinin sıralama turlarında kaza yapan Dünya Supersport Şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun ayağı kırıldı. Sofuoğlu'nun en az iki ay motosiklete binemeyeceği öğrenildi.

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2 ABD Grand Prix'sinde, Indianapolis Pisti'ndeki sezonun 12. ayak koşusunun ilk gün sıralama turlarında kaza geçirdi. 

Sofuoğlu, en önde götürdüğü yarışmanın son turunda en hızlı turu atarken, son virajda kayarak düştü. Kazada Sofuoğlu'nun sağ ayağı iki yerinden kırıldı. Kaza sonrası özel bir hastaneye kaldırılan Sofuoğlu'nun ameliyat edileceği öğrenildi. 

Sofuoğlu, telefonla yaptığı açıklamada, talihsiz bir kaza geçirdiğini belirterek, ''Kötü bir kaza oldu. Yarışı ilk sırada bitirmek için ilerlerken, son virajda kaydım. Sağ ayağım kırıldı ve sol dizimde de büyük acı var. Yaklaşık iki ay motosiklete bile binemeyeceğim'' diyerek durumunu anlattı. 

Milli sporcunun 2009 yılında da Sakarya'da antrenman yaparken ayağı kırılmıştı. 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 10:48
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35