banner39

Kendini patlatan PKK'lıların kimliği belirlendi

Ankara'da, bombalı araçla eylem hazırlığındayken kıstırıldıkları bir çiftlikte kendilerini patlatan PKK'lıların kimlikleri belirlendiPKK'lıların bombalı eylemde kullanmak için satın aldığı araçta asılı Türk bayrağı dikkat çekti

Güncel 08.10.2016, 10:12 08.10.2016, 11:08
Kendini patlatan PKK'lıların kimliği belirlendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara'da, bombalı araçla eylem hazırlığındaki 2 PKK'lı, polisin düzenlediği operasyonda ölü ele geçirildi. Haymana yolunun 9. kilometresindeki özel bir at çiftliğinde sıkıştırılan PKK'lılar, polisin "teslim ol" çağrısı üzerine araçtaki bombayı patlatarak intihar etti. Ankara Valisi Ercan Topaca, kendilerini patlatan teröristlerin kimliklerini 1990 doğumlu Mahide Ataş ile Bingöl doğumlu Harun Arslan olarak açıkladı

Ankara Valisi Erkan Topaca olayla ilgili yaptığı açıklamada, kendini patlatan PKK'lılardan birinin erkek, birinin de kadın olduğunu açıkladı. Vali Topaca, teröristlerin kimliklerinin belirlendiğini, PKK ile bağlantılarının yüksek olduğunu söyledi.

Vali Topaca, olayla ilgili ilginç olan bir hususu paylaşarak, teröristlerin araca Türk bayrağı astıklarının altını çizdi.

İHBAR DA DİYARBAKIR'DAN

Ankara'da büyük bir facianın önüne geçilmesini sağlayan ihbarın Diyarbakır'dan geldiği ortaya çıktı.

Ankara Valisi Ercan Topaca, emniyet birimlerinin uzun zamandır değişik çalışmaları bulunduğunu vurgulayarak, "Bu olay, Diyarbakır'dan yapılan bir ihbar üzerine polisin aradığı şahıslardı. Bu bölgeden bir vatandaşın dün yaptığı şüpheli şahıslar gördüğü yönündeki ihbar üzerine dün akşam bölge üzerinde yoğunlaşıldı. Yapılan incelemede arkada gördüğünüz kulübede bazı şahıslar olduğu anlaşıldı. Sabaha karşı bu mahale gelinerek kendilerine teslim olmaları yönünde arkadaşlarımızın ikazları oldu. Olumlu cevap vermediler. Belli bir süre geçtikten sonra, daha biz müdahale etmeden kendilerini patlattılar." dedi.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?