banner15

Kılıçdaroğlu: Adil Öksüz hakkında bilgim var ama söyleyemem

Kılıçdaroğlu, FETÖ firasisi Adil Öksüz hakkındaki bilgisi olduğunu ve hakimlerin neden serbest bıraktığını sorgulanması gerektiğini söyledi

Kılıçdaroğlu: Adil Öksüz hakkında bilgim var ama söyleyemem

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün firari 'Hava Kuvvetleri imamı' Adil Öksüz için, "Hakimler hangi gerekçeyle Adil Öksüz'ü serbest bıraktılar? Bugüne kadar neden yakalanmıyor? Daha yukarılarda bir korumanın olduğunu üç aşağı beş yukarı hepimiz biliyoruz. Aldığımız bazı duyumlar var ama elimizde bilgi olmadığı için konuşmuyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çıktığı bir gezi sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Elimizde Adil Öksüz'e ilişkin bilgiler var ama şimdi açıklayamam Adil Öksüz olayını sadece CHP'nin değil bütün siyasi partilerin yakından izlemesi gerekir. Olay sıradan değil. Tutuklanmak üzere mahkemeye gönderilen Adil Öksüz'ün dosyasının içi boşaltıldı mı? Hâkimler hangi gerekçeyle Adil Öksüz'ü serbest bıraktılar? Bugüne kadar neden yakalanmıyor? Bunun üzerinde herkesin durması gerekiyor. Daha yukarılarda bir korumanın olduğunu üç aşağı beş yukarı hepimiz biliyoruz. Aldığımız bazı duyumlar var ama elimizde bilgi olmadığı için konuşmuyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2016, 10:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35