banner39

Kılıçdaroğlu: Anayasa tartışması yapacak bir ortam yok

CHP lideri Kılıçdaroğlu MYK toplantısında AKP ile MHP arasındaki görüşmelere değinerek, "anayasa tartışması için ortam yok" dedi.

Güncel 17.11.2016, 19:26 17.11.2016, 19:26
Kılıçdaroğlu: Anayasa tartışması yapacak bir ortam yok

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP MYK, AKP ile MHP arasındaki anayasa görüşmelerini değerlendirdi. Toplantıda CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa tartışması yapacak bir ortamın olmadığını söyledi.

CNN Türk'ün aktardığına göre, Kılıçdaroğlu ekibine "bu ortamda anayasa tartışmaları doğru olmaz. Doğru bir tartışma ortamı yok. Türkiye'nin bekası ve geleceği için herkesin bu konuda çaba göstermelerine çağırıyoruz." dedi.

Bazı MYK üyelerinin ise "Bugün iktidarın peşine takılan milliyetçileri anlamak mümkün değil. Bu iktidar daha dün PKK ile iş tutup CHP'yi barışı istememekle suçlayanlardır. Gittiğimiz illerde ülkü ocakları üyeleri, MHP'li kadın ve gençler partilerini sevmelerine karşın referandumda 'hayır' oyu kullanacaklarını anlatıyor." dediği öğrenildi.

Toplantıda, Enis Berberoğlu gibi bazı CHP'li milletvekillerinin yargılanmasıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, "Milletvekillerime güveniyorum. CHP'yi kimse teslim alamaz. CHP milletvekillerini de kimse teslim alamaz. Korkmadan, yılmadan cumhuriyetin temel felsefesine sahip çıkacağız." dedi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?