Kılıçdaroğlu sloganları eliyle susturmuş!

CHP'den yapılan yazılı açıklamada grup toplantısında atılan sloganları Kılıçdaroğlu'nun eliyle durdurduğu savunuldu

Kılıçdaroğlu sloganları eliyle susturmuş!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Grup Başkanvekilleri, partilerinin TBMM Grup Toplantısı'nda atılan sloganlara ilişkin, "AKP aleyhine atılan en sert sloganları bile susturan Genel Başkan'ımız, atılan bu sloganı da eliyle durdurmuş ve buna müsaade etmemiştir." açıklamasını yaptı.

Grup Başkanvekilleri Levent Gök, Özgür Özel ve Engin Altay, ortak yazılı açıklamalarında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan yumurtalı saldırıyı protesto eden katılımcıların attığı slogan üzerinden, AK Parti yetkilileri, bazı medya organları ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman tarafından "bilerek, aleni şekilde karalama kampanyası başlatıldığını" savundular.

Bu olayın, atılan sloganların açıkça saptırıldığını ve başka bir mecraya çekilmek istendiğini ileri süren grup başkanvekilleri, "Atılan sloganın AKP’ye oy vermiş kıymetli yurttaşlarımıza yönelik olmadığı sadece ve sadece Genel Başkan'ımız Kemal Kılıçdaroğlu’na 20 Mayıs 2016 günü katıldığı şehit cenazesinde yapılan çirkin saldırıya yönelik olduğu da aşikardır." ifadelerini kullandı.

Bilinmelidir ki AKP aleyhine atılan en sert sloganları bile susturan Genel Başkan'ımız, 24 Mayıs 2016 Salı günkü grup toplantımızda atılan bu sloganı da eliyle durdurmuş ve buna müsaade etmemiştir. Tüm bunlar kamuoyunun gözü önünde olmasına karşın Meclis Başkanı ve AKP’li yöneticilerin olayı saptırarak, gerçekliğinden kopararak, hem partimize hem de Genel Başkan'ımıza saldırının bir aracı haline getirmelerini esefle karşılıyor ama şaşırmıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 15:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35