banner15

Kılıçdaroğlu ve heyeti TBMM'yi ziyaret etti

CHP lideri Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet TBMM Başkanı Yıldırım'ı makamında ziyaret ederek tebriklerin yanı sıra Berberoğlu ve Erdem hakkındaki dileklerini ilettiler

Kılıçdaroğlu ve heyeti TBMM'yi ziyaret etti

Dünya Bülteni Haber Merkezi

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve beraberinde grup başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç'u makamında kabul etti.

Kılıçdaroğlu, 1 saat 10 dakika süren görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu görüşme sonrası basına yaptığı açıklamada, "Parlamentonun daha güçlü bir yapıya bürünmesi açısından, hem bürokratik açıdan parlamentodaki bürokratik düzeyin daha güçlü olması açısından hem parlamentoda, örneğin torba yasalar gibi düzenlemelerin görüşülmemesi açısından düşüncelerimizi aktardık Sayın Başkan'a. " dedi.

Yıldırım'a, cezaevinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ve eski CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ile ilgili düşüncelerini de ilettiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Bir haksızlık olduğunu, yargının bir haksızlığa yol açtığını, gereksiz yere tutuklamaların, parlamentoya gelip, görev yapması gerekirken Sayın Berberoğlu'nun halen içeride tutulmasının doğru olmadığını, anayasaya aykırı uygulamalar olduğunu, yargının parlamentonun iradesini, sözlerini bir anlamda dinlemediği, devre dışı bıraktığı gerçeğini de bir şekliyle Sayın Başkan'a aktardık. Umuyoruz önümüzdeki süreç içinde taşlar yerine oturur, yargıya olan güven yeniden sağlanmış olur diye düşünüyoruz. Düşüncelerimizi Sayın Başkan ile paylaştık."

YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48